Dřevěné brikety zahřejí a šetří vaši kapsu

Přes den to ještě tak nevypadá, ale studená rána a večery a kratší den dávají tušit, že podzim se blíží. A s ním plískanice, zima a neustálý pocit chladu, který se snažíme zahnat u kamen.

 

Brikety patří do kamen

U bazénu pod slunečními paprsky budeme jen těžko myslet na nutné zásoby na zimu, abychom v krbu a kamnech měli čím topit. Přesto je dobré se na chladné večery připravit. Nejen v krbu, ale i kamnech a kotlích lze topit dřevem, to je však často komplikované a zbytečně neekonomické. Dřevo musíte sehnat, pořezat, naštípat a pak by mělo schnout, často ale právě na to není čas. Musí se pak topit mokrým dřevem, které má vysoký odpad, špatně hoří a hodně kouří, jak se z něj odpařuje voda. Navíc může zanášet kouřovod a v budoucnu nám tak komplikovat život. Ideální pro kamna i krby jsou dřevěné brikety, které mají vysokou výhřevnost a minimální odpad. Vyrábí se lisováním čistých suchých pilin z tvrdých dřevin, jako je dub nebo buk, do tvaru cihel nebo válců. V porovnání se dřevem jsou tak levné brikety skvělou variantou, jak ušetřit, a to nejen peníze, ale i místo nutné pro skladování.

 

Pelety se vyplatí

Vhodné jsou dřevěné brikety pro krby a kamna, pokud však máte pro vytápění celého domu kotel na pelety, budete potřebovat právě ty. Peletky pro použití v kotlech jsou vyráběné stejnou technologií lisování, avšak z měkkého dřeva, nejčastěji smrku a borovice. Mají tvar drobných válečků, aby se dobře dávkovaly i kotlům s automatickým podáváním nebo těm plně automatizovaným. Vysoká výhřevnost zajistí teplo v celém domě bez nutnosti dalšího přitápění a minimum popela. Nemusíte tak denně běhat ke kotli a vyklízet zásobník na popel, jako tomu bývalo u jiných druhů paliv.

Dřevo jako obnovitelný zdroj je ekologická varianta vytápění, v podobě briket a pelet pak navíc s vysokou výhřevností a minimálním odpadem, což šetří váš čas i peněženku.

Sex Cam

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *