Kolik v bytě ušetřím s LED osvětlením?

Tak přesně tuto otázku si v současné době klade velké procento majitelů bytů. O LED osvětlení je skutečně známo, že dokáže zajistit domácnostem úspory v oblasti spotřeby elektrické energie využívané pro osvětlení. Jenže jak velké úspory zajistí. LED osvětlení má totiž v porovnání s klasickými žárovkami mnohem vyšší pořizovací náklady. My jsme se na konkrétní úspory při pořízení LED osvětlení do bytu zaměřili. Jak dopadl výsledek.

 

Pro lepší představu konkrétní tabulka

Nejprve pár slov k návratnosti celé investice. V průměrné české domácnosti o velikosti bytu 3+1 můžeme najít zhruba 16 klasických žárovek. Jedná se samozřejmě o odlišné druhy, které mají odlišné vlastnosti. Pokud by všechny klasické žárovky byly vyjmuty a nahradilo je LED osvětlení, jednalo by se o investici 1 866 Kč. Rozepsání jednotlivých položek jsme si pro vás připravili do této přehledné tabulky.

 

Návratnost investice je za 4 měsíce

Veškerý sortiment LED osvětlení jsme vybírali přímo u specializovaného prodejce ledsolution.cz. všechny LED žárovky jsou tedy dostatečně kvalitní. Při výměně žárovek v bytě na našem konkrétním příkladu bude roční úspora elektrické energie spotřebované na osvětlení činit 5 675 Kč. Pokud bude doba svícení alespoň 5 hodin denně s průměrnou cenou energie 4,5 Kč za kWh. Při takto vysoké roční úspoře bude návratnost investice na nákup LED osvětlení pouhé 4 měsíce. Pak už budete jen šetřit. A u rodinných domů s více ložnicemi jsou úspory ještě větší. V domě se třemi ložnicemi (opět při svícení 5 hodin denně a stejné ceně za kWh) budou roční úspory dosahovat výše 12 376 Kč.

 

Detailní nabídku kvalitního LED osvětlení najdete na www.eshop.ledsolution.cz.


Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *