Proč patří foukaná izolace mezi nejčastěji využívané druhy tepelných izolací současnosti?

Na trhu v současnosti existuje hned několik desítek druhů izolačních materiálů. Tyto izolační materiály se ještě dělí podle způsobu aplikace a tak je na výběr opravdu velké množství produktů, díky kterým můžeme dosáhnout vyšších tepelně-izolačních schopností různých staveb a snížit i tepelné ztráty. Mezi nejvyužívanější materiály a metody v současnosti patří foukaná minerální vlna. A proč? Protože je schopna dosahovat skvělých výsledků v důležitých parametrech.
 
Jaké parametry jsou pro tepelné izolace důležité?
Vhodnost a správný výběr tepelné izolace se pozná podle několika důležitých parametrů. Tím prvním jsou samozřejmě tepelně-izolační schopnosti materiálu a to, kolik tepla dokáží v domácnosti udržet. Dále nesmíme zapomínat ani na vlastnosti v oboru odolnosti. Ty se dále dělí na odolnost proti vlhku, proti ohni, proti hlodavcům, proti sléhání materiálu, proti ztrátám izolačních schopností a mnoho dalších. Nesmíme zapomínat ani na návratnost investice do zateplení. Zde se porovnávají náklady na realizaci s úsporami za vytápění, které budou vložené finance následně vracet. Při zateplení fasád je návratnost investice v desetiletích. Při zateplení podlahy na půdě pomocí foukané minerální izolace je návratnost pouze v rozmezí několika desítek měsíců. Úspory na vytápění mohou dosahovat až 30% ze stávajících nákladů.
 
Kvalita materiálu je důležitá, ale sama úspory nezajistí
Pokud se také budete chtít rozhodnout pro zateplení foukanou minerální izolací, hlavně správně vybírejte. Na trhu se v této oblasti pohybuje hned několik firem disponujících  různými typy materiálů. Pokud chcete mít jistotu, že jste zvolili správně, vybírejte materiál od firem, které nabízejí jen certifikované materiály od známých a stabilních výrobců. Ale ani ten sebekvalitnější materiál se o skutečně fungující izolaci není schopen postarat sám. Aby mohly foukané izolace opravdu dokonale izolovat, musí být také správně realizována jejich instalace. Takže kvalitní materiál a odborná aplikace jsou základem úspory na vytápění. Jestli chcete obojí, můžete se obrátit na společnost Foukané izolace s.r.o., jednoho z největších specialistů ve svém oboru. Pro realizace využívá výhradně certifikované materiály stabilních výrobců se zaručenou kvalitou. O technologicky správnou instalaci se postará proškolený a zkušený personál. Společnost Foukané Izolace s.r.o. může v tomto oboru nabídnout více než 18 let zkušeností. Reference od zákazníků na tuto společnost  naleznete  na www.nejremeslnici.cz.
 
Více informací na www.foukaneizolace.cz

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *