Zajistěte si vedlejší příjem díky krátkodobému pronájmu

Krátkodobý pronájem je v posledních letech často skloňovaným pojmem. Jedná se totiž o vcelku výdělečnou činnost, se kterou je ovšem spojené velké množství administrativy, byrokracie a povinných odvodů. Chcete-li se tak do krátkodobého pronájmu pustit, musíte pečlivě zvážit veškerá pro a proti.

Již dávno se totiž dost dobře nedá hovořit o příjmu, který je prakticky bez práce. Tak tomu sice bývalo dříve, avšak Finanční správa před časem přišla s novou metodikou, která všem provozovatelům krátkodobého pronájmu poněkud ztížila podmínky bytí. Ti jsou nyní  dle zmiňované metodiky regulérními živnostníky, a tak jsou povinni například odvádět zdravotní a sociální pojištění, platby rekreačních a lázeňských poplatků městu a musí i pravidelně hlásit ubytované cizince na cizinecké policii. Nutností je  samozřejmě i založení živnosti.

Jako majitel nemovitosti jste však také povinen platit daň podle zákona o DPH, a to v případě, pokud jste za posledních dvanáct měsíců dosáhli obratu nejméně milion korun nebo jste se k platbě daně přihlásili sami. Nevyhnete se však ani odvádění daně z příjmu fyzických osob a na paměti musíte mít i fakt, že ubytovací služby podléhají EET, a jste tak povinni tržby evidovat v rámci elektronické evidence tržeb. Náročná je ale i samotná správa nemovitosti. Tu totiž, chcete-li ji mít obsazenou, musíte někde inzerovat, se zájemci komunikovat, ubytovávat je, vybírat od nich platby a svůj čas si žádá i pravidelný úklid a údržba. Přestože by tak někdo z této činnosti mohl mít velmi zajímavý přivýdělek, administrativní zátěž je natolik veliká, že se v dnešní době najde jen hrstka lidí, kteří na provozování krátkodobého pronájmu mají čas a energii.

Na druhou stranu, pokud vlastníte nemovitost v turisticky zajímavé lokalitě a víte, že byste si v následujících týdnech rozhodně přišli k nemalému výdělku, nevěště hlavu. Řešení na míru nabízí nezávislá realitní společnost Bohemian Estates International, která díky uzavření nájemní smlouvy s majitelem nemovitosti přebírá veškeré starosti na sebe. „Rozhodne-li se s námi někdo jít do zajištění krátkodobého pronájmu, podepisujeme s ním nájemní smlouvu, a tím se stáváme subjektem zodpovědným nejen za samotný pronájem, ale i za plnění veškerých úředních náležitostí a platbu všech zákonných odvodů,“ vysvětluje princip fungování této služby David Novotný, zakladatel a generální ředitel Bohemian Estates International.

Jako majitel nemovitosti si tak můžete nadále přijít k výdělku a zároveň hodit veškeré starosti za hlavu. „Díky smlouvě mezi námi a majitelem nemovitosti jdou veškerá rizika a odpovědnost za námi. Čísla navíc hovoří jasně a ukazuje se, že profesionálně spravovaná nemovitost dosahuje vyšší obsazenosti, a dá se předpokládat, že pro majitele nemovitosti není spolupráce s námi finančně nijak náročná. Naopak v dlouhodobém měřítku si na sebe tato služba ve vysokém procentu případů dokáže vydělat sama,“ uzavírá Novotný za společnost Bohemian Estates International.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *