Kvalitní úprava vody se jmenuje salinace

Nákupem bazénu nic nekončí, můžeme říci, že se spouští celá plejáda nezbytných opatření, které je zapotřebí praktikovat v pravidelných intervalech. Jen tak se stanete spokojenými majiteli dokonale čistého bazénu bez přemnožených bakterií. Rozhodně by se nikdo z vás nechtěl koupat v zelené vodě s mizivou průzračností. V oblasti úpravy vody se objevuje kvalitníí alternativní metoda zvaná salinace, která však není vhodná úplně pro všechny druhy bazénu. Tato strategie využívající plynný chlór má plus v tom, že nikterak nezapáchá a aktuálně se jedná o nejspolehlivější a zároveň nejpřesnější metodu úpravy bazénové vody vůbec. Tato metoda se taktéž využívá i v čištění kojeneckých bazénů.

Jak úprava vody v bazénu probíhá

Úprava bazénové vody salinací probíhá zcela automaticky bez jakýchkoliv potřeb dohledu či manipulace. Salinace dokáže svým majitelům ušetřit nemalou dávku velice cenného času, ovšem nalezneme ji zejména u dražších typů bazénů, vzhledem k tomu, že by bylo zcestné si kupovat bazén v hodnotách několika tisíců korun a salinátor za 20 tisíc.

Jediné, co je nutnostíí, tak dolévat stále čerstvou vodu do bazénu a pravidelně jí tak obnovovat, aby se v ní netvořily nevítané příměsi. I přes to, že se jedná o prakticky důmyslnou a plně automatickou metodu, skrývá se i zde několik ale.

Kvalitní prodejce vám poradí

V případě, že zajdete za seriózním bazénářem, zajisté vás upozorní na všechny pro a proti, které se salinací souvisejí. Slaná voda a prostředí v ní je běžně agresivní, proto si nevybírejte bazény s plechovými stěnami, zda-li se rozhodnete pro slanou vodu.

Hrozí zde i nebezpečí nemilých proudů, které by mohly stát za vznikem elektrického článku. Pokud tedy vlastníte plechové stěny bazénu, určitě si salinátor nepořizujte. Nejpraktičtější jsou keramické bazény nebo sklolaminátové.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *