Ideální světelná atmosféra

Nejlepší světelné pohody v obytných místnostech je možno docílit kombinací centrálního prostorového osvětlení a dalších typů svítidel, jako například svítidel vestavných, doplňkových či dekorativních. Kombinací různých zdrojů světla vytvoříte dokonalý funkční celek v daném prostoru, který bude přesně vyhovovat vašim potřebám a zároveň poskytne dostatečnou variabilitu.

Je dobré si uvědomit, že nároky doby se posunuly, a to i co se funkčnosti a efektivity osvětlení týče. Dříve, když jsme si potřepovali více přisvítit, nainstalovali jsme jednoduše 100W žárovku a výsledek byl zaručen. Dnes, při tlacích na úspory energií si klasickou žárovku už prakticky nemáme kde koupit a nastal čas, kdy musíme sáhnout po jiných úspornějších zdrojích světla.

 

Promyšlená elektroinstalace

Právě s nástupem moderních LED tedchnologií je vhodné o to lépe rozmyslet ideální rozmístění svítidel v místnosti. V tomto směru rozhodně více znamená lépe.

Pro vytvoření té správné světelné atmosféry ve vašem interiéru jsou tedy už samotné rozvody elektroinstalace, které jsou realizovány ve fázi hrubé stavby, rozhodující. Pro dokonalou funkčnost vašeho osvětlení je důležité správné rozmístění svítidel v místnosti. Popřemýšlejte o tom, jak budou rozděleny jednotlivé částí obývacího pokoje a k čemu budou sloužit.

Tedy např. kde bude relaxační zóna se sedačkou a konferenčním stolkem či ve které části bude umístěna televize a audio systémy. Neméně důležité je zvážit i rozmístění ostatních kusů nábytku v místnosti a přihlédnout i k jejich variabilitě. Velký pozor na výběr správného osvětlení v interiéru by měli dát rovněž ti, jejichž místnosti disponují omezeným zdrojem denního světla, tedy malými okny. Stejně tak velké místnosti s okny pouze na jedné straně, a to třeba na straně severní. Zdroj přirozeného denního světla tak musíme o to kvalitněji nahradit vhodným umělým osvětlením.

Dalším častým „problémem“ bývají rozměrově velké místnosti a nadstandardně vysoké stropy. Ty samozřejmě přispívají k vzdušnosti celého prostoru, nicméně i zde je dobré přistoupit k elektroinstalaci a rozmístění svítidel s výrazně větší pozorností. Při plánování elektroinstalace je dobré vždy vycházet z vaší finální představy. Tedy ze stavu, kterého byste chtěli jednoho krásného dne docílit.

 

Originální design v osvětlení

Interiérový design v dnešní době nabízí prakticky neomezené možnosti, záleží jen na vašem vkusu a představivosti. Vybírat můžete skutečně originální designové kousky z dílen světových i českých světelných designéru, i celé série osvětlení, které jsou vhodné pro kombinaci různých svítidel ve stejném provedení v dané místnosti.

Váš nový dům či byt musí být originální, nadčasový a s nějakou tou třešinku na dortu, kterou budou všechny Vaše návštěvy obdivovat a třeba i závidět. Ale především tu největší radost budou dělat vám při každodenních činnostech vaší rodinou.

 

Návrh osvětlení v interiéru

S vytvořením té správné světelné atmosféry u vás doma si nechte poradit u odborníků, světelných architektů. Dnešní doba nabízí široké možnosti řešení osvětlení a není pravidlem, že to musejí být řešení vždy nejdražší! Důležité je vědět jak na to! Využijte odborných služeb profesionálů z oblasti poradenství a návrhů osvětlení, kteří investují své znalosti a schopnosti právě do vaší nemovitosti tak, aby ve finální fázi sloužila k Vaší plné spokojenosti.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *