Jak správně uspořádat kuchyňskou linku?

Při výběru kuchyňské linky nezáleží jen na jejím vzhledu, ale také na uspořádání. Právě uspořádání jednotlivých dílů, kuchyňských sestav velmi významně ovlivňuje to, jak se vám v kuchyni bude pracovat a jak vám bude vyhovovat. Samozřejmě, že každý prostor v kuchyni je zcela jiný a je zapotřebí jej vybavit jinak. Jsou zde ovšem pravidla, která je dobré mít na paměti a kterých byste se měli držet. Díky nim bude práce v kuchyních opravdu pohodlnější.

 

Všechny tvary kuchyní mají stejná pravidla

Kuchyně mohou mít mnoho různých podob a tvarů. Nejčastěji je přirovnáváme k písmenům. Nejjednodušším druhem kuchyňské linky jsou přímé kuchyně, které jsou na jedné stěně. Dále pak jsou oblíbenými variacemi tvary kuchyní do písmene L, U nebo G, což je kuchyně s ostrůvkem. Ty základní zásady rozvržení a vybavení kuchyně však stále zůstávají stejné.

 

Jaké zásady jsou nejdůležitější?

Mezi nejdůležitější zásady při plánování kuchyní se řadí především správné rozvržení nábytku, kuchyňského vybavení a spotřebičů. Co se týče oblasti nábytku, je to jednodušší. Kuchyňský nábytek by měl být vybírán zejména podle tvaru kuchyně tak, aby do něj skvěle zapadl. Zásuvky s vařečkami a potřebami na vaření by měly být vždy v blízkosti sporáku. To platí také o skříňkách pro hrnce a pánve. Prostor v blízkosti trouby by měl být připraven pro pekáče, plechy a zapékací misky. Jednoduše řečeno, všechny druhy nábytku do kuchyně by měly být uspořádány logicky tak, abyste neustále nemuseli chodit z jedné strany kuchyně na druhou. Pracovní plocha by měla být mezi sporákem a dřezem.

 

Jak uspořádat ostatní kuchyňské vybavení a nábytek

Jak uspořádat nábytek do kuchyně tedy víme. Mezi nejdůležitější druhy vybavení kuchyně se ale řadí také kuchyňské dřezy. Právě ty by měly mít své místo hned vedle pracovní plochy, protože mnoho potravin musíme před zpracováním omývat. Důležité také je, aby v blízkosti plochy byl také odpadkový koš. Samozřejmostí je, aby kuchyňská pracovní plocha byla dostatečně osvětlená. V oblasti uspořádání spotřebičů by neměly být všechny u sebe. Lednice může být na kraji, třeba společně s mikrovlnnou troubou. Uprostřed, vedle dřezu pak myčka a sporák vedle pracovní plochy. Všechny spotřebiče by samozřejmě měly být v perfektním stavu. Žádné trčící kabely, poškozené izolace drátů ani špatné usazení.

 

Pokud máte rádi moderní kuchyně a chcete si vybrat tu pravou, můžete se podívat do nabídky kuchyní Sýkora na www.sykora.eu.

 

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *