Vyberte správnou metodu čištění koberců

V naší restauraci máme koberce, které jsou položené po celé ploše. Časem začaly vypadat velmi zašle a vůbec jako již dost použité. Přitom nebyly staré, ale provoz se na nich rychle podepisuje. Nejdříve jsme koberec vyměnili za nový, ale z hlediska ekonomické stránky se to vůbec nevyplatilo, navíc jsme to považovali za dost velkou hloupost. Proto jsme zkoušeli koberce vyčistit extrakční metodou sami, ale na místech, kde se nejvíce po kobercích chodilo, byly stále viditelné mapy a zašlapaná špína.

Vyhledal jsem proto firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., která čistí koberce kotoučovým strojem, o kterém jsem se dočetl, že dokáže vyčistit i velmi zašlé koberce a obnovit jejich původní barvy. S firmou jsem se hned zkontaktoval a oni mi velmi ochotně vysvětlili jejich účinnou metodu čištění, se kterou mají jen ty nejlepší zkušenosti.

Velmi rychle vypracovali finanční návrh, který nám vyhovoval a po některých upřesněních, do tří dnů přijeli koberce vyčistit. Ze zkušenosti mohu potvrdit, že takto spolehlivé a pružné firmy dnes člověk hledá velmi těžko. Koberce po čištění strojovou metodou od firmy A SERVIS LIPKA, s.r.o. jsou perfektně vyčištěné a získali znovu výrazné barvy, pěkný nádech a po celé ploše mají nadýchaný vlas.

Jsem velmi rád, že jsem využil službu strojového čištění koberců od firmy A SERVIS, jejich tým šikovných pracovníků určitě budu využívat i nadále k údržbě našich koberců. Mohu všem lidem, kteří brouzdají po internetu a hledají nějakou solidní firmu, doporučit A  SERVIS. Tím nemusí více ztrácet dnes drahocenný čas. 

 

Alchymie profesionálního čištění koberců

Vyčištění našeho koberce bylo nemožné. Dříve se nám koberec v domě pokusila vyčistit firma, která používala extrakční metodu, o níž už vím, že není spolehlivá a ještě mi koberec poničila. Po extrakční metodě zůstaly na koberci ošklivé fleky, které byly zřetelné až po proschnutí, takže s nimi už nešlo nic dělat a reklamace byla úklidovou firmou nedořešena. Musel jsem tedy zakročit jinak, protože nepříjemné jednání firmy nebylo moc pozitivní, tak jsem hledal jakým způsobem dostanu nečistoty z koberce pryč.

Jediná možnost byla, že odzkoušíme koberec vyčistit strojovou metodou, která je dokonce uváděna za nejspolehlivější. Škoda, že jsem si této metody nevšiml dříve. Mohl jsem rovnou svůj koberec vyčistit kvalitně a bez dalších zbytečných problémů. Ale to bych nebyl já, kdybych si nechtěl přidělat starosti a práci.

Čištění koberců v mém domě zajistila tolik chválená firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. Nebál jsem se, že by fleky z koberce nedostali, ale musel jsem zjistit jakou chemii použila předešlá firma, protože by nemuselo být odstranění dostatečně účinné. Naštěstí pro mě použili chemii takovou, kterou pracovníci z A SERVISU odstranili bez problémů. Na dezinfekci a vyčištění koberce použili voňavý roztok a pak celou plochu koberce vykartáčovali jedním ze strojů, který si dovezli. Druhý stroj byl vysavač a tím odstranili nečistoty.

Jedním slovem? Paráda! Nečistoty byly pryč a můj koberec byl jako nový.

 

                                                                                                                           

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *