Vypínače mohou být super funkčním doplňkem každé místnosti! Jak je to možné?

Vypínač to už dávno není jen plastová krabička na zdi. Vypínače prošly obrovskou proměnou a styl se z nich opravdu zajímavé designové prvky místností a nejen to. Vypínač může sloužit i jinak než jen k propojování elektrických obvodů. Zásluhu na tom má značka BTicino spadající do skupiny Legrand.

 

Originalita a funkčnost jsou ruku v ruce

Značka BTicino uvádí na trh novou řadu vypínačů LivingLight, která představuje moderní řešení v oblasti ovládacích přístrojů a moderní elektroinstalace. Nové vypínače jsou enjen super designovými kousky, ale stávají se i významnými pomocníky při úsporách energie. Nová řada vypínačů LivingLight na první pohled zaujme propracovaným designem, který vznikal ve spolupráci interního designového týmu BTicino a studia Zecca&Zecca.

 

180 kombinací

Nová řada vypínačů od BTicino umožňuje výběr ze 47 oválných nebo hranatých rámečků, které jsou vyrobeny z kovu, dřeva nebo plastu a ze tří barev přístrojů neboli klapek (bílá, tech a antracit). K mání je také další třináct rámečků v takzvané variantě Air. V tomto případě dosahuje tloušťka vypínače dosahuje pouhých 6,75mm. Rámečky a klapky je možné libovolně kombinovat, takže je možné vytvořit až 180 různých kombinací. „Zákazníci si mohou na vlastní oči prohlédnout a vyzkoušet jednotlivé kombinace rámečků a přístrojů díky speciální aplikaci pro smartphony s Androidem a iOS.,“ doplnil Jan Pína, marketingový ředitel společnosti Legrand.

 

I s vlastní fotografií či obrázkem

Jestliže patříte mezi milovníky designu, jistě vás potěší transparentní rámečky, do kterých můžete velmi snadno zasunout fotografii či obrázek dle vlastního výběru. Vytvoříte tak vlastní designové vypínače.

 

Úsporná elektroinstalace

Značka BTicino přináší v řadě LIVINGLIGHT také vlastní řešení moderní elektroinstalace, systém MyHOME.  Tento unikátní systém umožňuje komfortní ovládání světel, žaluzií, topení, multimédií nebo vstupního systému formou vzdáleného přístupu přes smartphony a tablety. Druhou možností ovládání je bezdrátový systém s technologií ZigBee. Tento systém umožňuje ovládání jednotlivých prvků na velkou vzdálenost i přes stavební překážky.

 

I inteligentní ovládání osvětlení

Nová řada LIVINGLIGHT nabízí také moderní inteligentní ovládání osvětlení pomocí automatických spínačů GREEN SWITCH, a to bez zbytečných energetických ztrát. Tento spínač manuálně zapnete, vypne se  automaticky po nastaveném čase. S BTicino technologií (klasickou i MyHOME) také můžete pohodlně nastavit teplotu v místnosti, vytvářet zóny, aktivovat topení jen v případě, že okna nejsou otevřena. Díky zónovému řízení topení je možné výrazně zlepšit energetickou bilanci budov.

 

 

Spolehlivost zaručena!

Nové vypínače se mohou pochlubit špičkovou kvalitou. Výzkumné laboratoře BTicino totiž vyvinuly pro řadu LivingLight nové typy mechanizmů výrazně převyšující standarty v oblasti bezpečnosti a spolehlivosti. „Mechanizmy LivingLight procházejí nejpřísnějšími chemickými, mechanickými, elektrickými a tepelnými testy. Vypínače byly testovány na 100 000 aktivací, tedy zapnutí a vypnutí, oproti standardně požadovaným 40 000. Podstoupily také více než 5000 testů na elektrické přetížení bez jakékoli známky poškození,“ uvedl Jan Pína.

 

Dají se snadno zapojit!

Vypínače LivingLight se dají snadno zapojit díky automatickým svorkám. Připojení kabeláže tak zabere jen pár vteřin a výrobce garantuje stejnou pevnost i spolehlivost jako při zapojení klasickými šroubovými svorkami. Navíc je celý přístroj dokonale chráněn membránou proti prachu, čímž se výrazně prodlužuje jeho životnost.

Pokud se chcete dozvědět více, podívejte se na www.legrand.cz

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *