Zachumlejte se! Do hřejivé osušky či měkkého župánku!

Není nad relaxační horkou koupel! Ponořit se až po krk do vany s horkou vodou a pár kapkami levandulového oleje. Zavřít oči a alespoň v mysli se přenést do jiné dimenze. A pak se osušit měkkou osuškou, zahalit se do hřejivého župánku a s horkým čajem a pěknou knížkou ulehnout na gauč.

Zamlouvá se vám tento scénář? Tak si tyto chvilky pohody dopřejte. Že nemáte měkkou osušku a hřejivý župánek? To je ale chyba, kterou je na místě rychle napravit.

 

Zaměženo na koupelnový textil

Na koupelnovém textilu rozhodně nešetřete. I kvalitní ručníky, osušky a žínky nás naštěstí nezruinují, a připlatit si za kvalitu je rozhodně snazší, než dát Lamborghini přednost před Škodovkou. Na jaké materiály se zaměřit?

 

Vybíráme osušky

Toužíte-li po kvalitě, zaměřte se na přírodní materiály. Velmi luxusní jsou osušky z egyptské bavlny stejně jako bambusové a modalové (směs modalu z bukových vláken a bavlny). Ty nejměkčí pak jsou froté osušky a ručníky s vysokou gramáží. Čím je vyšší, tím měkčí produkt máte v ruce.

 

Jak o ručníky pečovat?

Měkkost osušky je však dána také péčí o ni. Problematické je především první praní, při němž místo prášku, který právě způsobuje tvrdost koupelnového textilu, použijte prací gel. A vyhněte se aviváži, jež zase snižuje její sací schopnosti. A při praní dodržujte teplotu uvedenou na štítku. Pokud vše dodržíte, budete se sušit ručníky měkoučkými jako mech. Podobným způsobem pečujte i o své froté župany.

 

Žínky a župany

Měkké jsou ovšem i župánky z plyšového polyesteru, popřípadě z mikroflanelu a mikroplyše. Jinými parametry se řiďte při výběru žínky. Ta, protože přichází do styku i s intimními partiemi, by v první řadě měla být antialergenní. Oblíbené opět jsou froté žínky stejně jako ty bambusové. Froté žínku před prvním použitím namočte na noc do vody. Pak ji vyperte ne 60 stupňů a stejně jako při praní ručníků nepoužívejte aviváž.

 

Koupelnové předložky a sprchové závěsy

Podceňovat byste neměli ani koupelnové předložky. Hlavním parametrem při jejich výběru by spolu s materiálem příjemným na dotek měla být protiskluzovost. Je po vašem sprchování ve vaně potopa? V tom případě doporučujeme zaměřit vaši pozornost na koupelnové závěsy. Ty se navíc, zvolíte-li vhodný design a barvu, mohou stát dominantou vaší koupelny.

Jak vidíte, udělat z koupelny příjemné prostředí není vůbec nic těžkého.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *