Zájem o byty v Praze stoupá. V Praze 4 proto vznikají nové

Výrazně větší zájem o nové byty v Praze než loni zaznamenali letos developeři. V prvním čtvrtletí roku stoupl prodej o víc než desetinu. Nové byty i proto právě vznikají v městské části Praha 11, která je součástí městského obvodu Praha 4. I když jsou v prodeji teprve pár týdnů, přes dvě třetiny jsou už prodané nebo rezervované.

Zájmu o byty v novostavbách nahrávají nízké úrokové sazby hypoték a také to, že jejich cena oproti loňsku klesla. Například nové byty, které budou součástí rezidence Letokruhy Praze Roztylech, se za zaváděcí cenu prodávají za méně než 2,5 milionu korun.

 

Pořízení nového bytu? Je ideální čas

Ceny nových bytů, jako jsou třeba ty v Praze 11, klesají i přesto, že obecně ceny pražských bytů stoupají. Vše proto nasvědčuje tomu, že právě nyní je ideální čas pro pořízení vlastního bytu v novostavbě.

Tím spíš, že podle statistik je největší zájem právě o bydlení v Praze. Projevilo se to například u novostaveb v Praze 4. Zatímco stavba domů v rezidenci Letokruhy teprve začíná a byty developer prodává jen pár týdnů, z 87 těchto nových bytů v Praze Roztylech jich je k prodeji už jen 25. Ostatní jsou už prodané nebo rezervované.

 

Pomáhá výhodná poloha

Zájemci o bydlení v nových bytech v Praze 11 tak nesmějí s koupí otálet. Tím spíš, že rostoucí poptávku potvrzují i statistiky.

Kromě nízkých úrokových sazeb hypoték a nižší ceny bytů pomáhá zájmu o bydlení v novostavbách v Praze i jejich umístění. Například nové byty v Praze 4 leží jen kousek od centra města a zároveň poblíž Krčského lesa. Obyvatelé navíc v okolí najdou obchody, restaurace, školy, lékaře i různé sportovní haly a wellness centra. V nejbližším okolí bytu si tak vyřídíte vše potřebné, zasportujete si anebo třeba užijete příjemný výlet v přírodě.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *