Zařizujeme vstupní halu. Na co nezapomenout?

Vstupní hala a chodba jsou možná na první pohled méně podstatná místa, ale jedná se o první místo, které uvidíte při vstupu do bytu. Je velká škoda, když někdo jejich zařízení nevěnuje tolik pozornosti jako například vybavení obývacího pokoje. Podívejte se na pár věcí patřících do vstupní haly a inspirujte se jednoduchými radami pro jejich výběr.

 

Důležitá místnost jako každá jiná

Vstupní hala na vás dýchne určitou atmosférou. Pěkně zařízený prostor vyvolá úplně jiný pocit a člověka příjemně naladí na prozkoumávání, co se ukrývá v dalších místnostech domu. Hala si určitě zaslouží náležitou pozornost, i když se třeba jedná pouze o pár metrů čtverečních. Dobře fungují světlé barvy, které působí přívětivě a celý prostor opticky zvětší. Pro útulný dojem můžete zařadit i dekorace, obrazy, nástěnné hodiny. A samozřejmě nechybí ani funkční vybavení.

 

Pořádný botník

Mezi funkční kousky nábytku hodící se hlavně do předsíně patří botník a věšák na oblečení. Při výběru obou těchto kousků nábytku jsou možnosti skutečně široké. Od vestavěných skříní šetřících prostor až po pořádně velké policové botníky. Oblíbené jsou i kombinované skříně spolu s botníkem. Do vrchní části pověsíte kabát a do spodního šuplíku uložíte boty. Každá skříň a odkládací prostor v předsíni by měl ladit s dalším vybavením a kromě své funkce zastávat i estetickou úlohu.

 

Když si nemáte kam sednout

Hlavně u menších chodeb a předsíní se můžeme potýkat s problémem, že nezbývá příliš místa pro stoličku a židličku na posazení během nazouvání bot. Tento problém elegantně vyřeší sedací botník. V jednom jediném kusu nábytku ukryjete většinu párů bot a čalouněný sedák se postará o vaše pohodlí při sezení. Sedací botník bývá nižší, ale i přes malou výšku se do většiny typů dá uskladnit překvapivě velké množství bot.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *