3 věci, které je třeba znát o postelovém roštu

Zajistit si zdravé spaní není až tak náročné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Stačí jen znát a následně aplikovat určité zákonitosti, bez kterých si ideální podmínky nikdy nevytvoříte. Základem není levná, ale kvalitní matrace. Teď nezáleží, jestli je to matrace 180×200 nebo matrace na jednolůžko. Za všech okolností se musí jednat o certifikovanou kvalitu. Zakoupit si však pouze kvalitní matraci nestačí, ale o tom už pojednává náš další článek věnovaný tématu zdravého spaní bez zbytečného trápení.

 

Kvalita začíná pod matrací – jak se rošty dělí?

Bez jakéhokoliv kompromisu se před nákupem matrace musíme zaměřit na rošty do postele a jejich adekvátnost k přímému použití právě ve vaší ložnici. Správně zvolené rošty mají totiž vliv na správný odvod vlhkosti a zamezení tvorby mikroorganismů, hniloby a plísni.

Rošty do postele se dělí na dvě základní skupiny a těmi jsou rošty segmentové a rošty lamelové. Lamelové, se liší v šířce a počtu lamel. Segmentové dokážou reagovat na specifické zatížení tlaku a tím je rošt s matrací v lepší souhře.

 

Zdravotní výhody správně zvoleného roštu

Kvalitní rošty dokážou přenést do určitých částí matrace změkčení nebo naopak zpevnění a tím vytvořit ideální podmínky při každém přetočení. Matrace společně s kvalitním roštem dokonale kopírují celé tělo a vy se tak ráno probouzíte svěží a odpočatí. Nikde vás netlačí klouby ani se v noci nepřetáčíte nebo nehledáte vhodnější polohu ke spaní.

medline-memory-vodoznak-store

O postelový rošt pečujte

Rošty do postele potřebují stejnou péči jako matrace. Nestačí o nich pouze vědět, ale prokázat jim malou službu v podobě své pozornosti. Rošt vždy ukládejte do suchého prostředí. Nezapomínejte, že pod postel musí proudit vzduch, pokud si kupujete uzavřenou postel ze všech stran, přehodnoťte svou volbu.

Dvakrát do roka rošty vyndejte a otřete je navlhčenou textilií, pokud vlastníte polohovatelné rošty, tak jednou za rok promazejte olejem všechny pohyblivé části.

S výběrem správného roštu vám pomůže společnost Matrimex stejně tak, jako s postelí i matrací.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *