Jaké výhody přináší do interiéru vinylové podlahy?

V současnosti na trhu s podlahovými materiály do interiéru domácností je opravdu velmi široká nabídka. Vybírat je možné desítky druhů podlah, některé klasické, jiné naopak nové. Do domácnosti je možné v současnosti vybírat podlahové krytiny, jako koberce, keramické dlaždice, dřevěné podlahy, PVC a mnoho dalších. Mezi nejnovější druh podlah se ale řadí vinylové podlahy. i přes své relativně krátké působení na našem trhu si ale tento druh podlah získává velkou oblibu a právě na něj se zaměříme v dnešním článku.

 

Největší předností vinylových podlah je odolnost

Vinylové podlahy nabízí svým zákazníkům hned několik desítek unikátních výhod a předností. My si ale probereme jen ty největší, které v domácnosti oceníte nejvíce. První a největší přednosti vinylových podlah je jejich pevnost a odolnost. Povrchová úprava je odolná proti poškození nárazem i proti opotřebení. Vrchní nášlapnou část totiž tvoří PUR povrchová úprava.

 

Elegance a design

Moderní podlahy do interiéru ale nesmí být jen odolné, ale také musí splňovat vysoké designové požadavky. Vinylové podlahy se nejčastěji vyrábí v imitaci různých druhů dřevin nebo kamene. Zdíky moderní technologii výroby ale provedení imitace dosahuje takového výsledku, že na první pohled není ani poznat, zda se jedná o imitaci nebo originální masivní dřevo a kámen. Nabídka druhů je navíc velmi pestrá, alespoň u specializovaných výrobců a prodejců.

 

Odolnost proti vodě a snadná instalace

Vinylové podlahy jsou hladkým druhem podlahových krytin, takže se zametají a vytírají. Díky své unikátní konstrukci jsou zcela odolné proti vlhkosti a vodě. Nestane se vám, že by se podlaha po čase užívání pokroutila. Samotná realizace pokládky je také velmi snadná. Podlahy se instalují pomocí unikátního Clic systému nebo lepením. K dokonalému výsledku ale doporučujeme pro pokládku kontaktovat profesionály.

 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *