Proč patří foukaná izolace mezi nejčastěji využívané druhy tepelných izolací současnosti?

Na trhu v současnosti existuje hned několik desítek druhů izolačních materiálů. Tyto izolační materiály se ještě dělí podle způsobu aplikace a tak je na výběr opravdu velké množství produktů, díky kterým můžeme dosáhnout vyšších tepelně-izolačních schopností různých staveb a snížit i tepelné ztráty. Mezi nejvyužívanější materiály a metody v současnosti patří foukaná minerální vlna. A proč? Protože je schopna dosahovat skvělých výsledků v důležitých parametrech.
 
Jaké parametry jsou pro tepelné izolace důležité?
Vhodnost a správný výběr tepelné izolace se pozná podle několika důležitých parametrů. Tím prvním jsou samozřejmě tepelně-izolační schopnosti materiálu a to, kolik tepla dokáží v domácnosti udržet. Dále nesmíme zapomínat ani na vlastnosti v oboru odolnosti. Ty se dále dělí na odolnost proti vlhku, proti ohni, proti hlodavcům, proti sléhání materiálu, proti ztrátám izolačních schopností a mnoho dalších. Nesmíme zapomínat ani na návratnost investice do zateplení. Zde se porovnávají náklady na realizaci s úsporami za vytápění, které budou vložené finance následně vracet. Při zateplení fasád je návratnost investice v desetiletích. Při zateplení podlahy na půdě pomocí foukané minerální izolace je návratnost pouze v rozmezí několika desítek měsíců. Úspory na vytápění mohou dosahovat až 30% ze stávajících nákladů.
 
Kvalita materiálu je důležitá, ale sama úspory nezajistí
Pokud se také budete chtít rozhodnout pro zateplení foukanou minerální izolací, hlavně správně vybírejte. Na trhu se v této oblasti pohybuje hned několik firem disponujících  různými typy materiálů. Pokud chcete mít jistotu, že jste zvolili správně, vybírejte materiál od firem, které nabízejí jen certifikované materiály od známých a stabilních výrobců. Ale ani ten sebekvalitnější materiál se o skutečně fungující izolaci není schopen postarat sám. Aby mohly foukané izolace opravdu dokonale izolovat, musí být také správně realizována jejich instalace. Takže kvalitní materiál a odborná aplikace jsou základem úspory na vytápění. Jestli chcete obojí, můžete se obrátit na společnost Foukané izolace s.r.o., jednoho z největších specialistů ve svém oboru. Pro realizace využívá výhradně certifikované materiály stabilních výrobců se zaručenou kvalitou. O technologicky správnou instalaci se postará proškolený a zkušený personál. Společnost Foukané Izolace s.r.o. může v tomto oboru nabídnout více než 18 let zkušeností. Reference od zákazníků na tuto společnost  naleznete  na www.nejremeslnici.cz.
 
Více informací na www.foukaneizolace.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *