Solární energie může zajistit i větrání objektů

Solární energii zná většina z nás pouze jako zdroj tepla nebo jako dodatečný zdroj elektrické energie v domácnostech. Ovšem snad každý den se pro sluneční svit nachází stále nová a nová využití. Některé vynálezy jsou nedokonalé a v běžném provozu nepotřebné, ale jiné mohou mít i na běžný chod domácnosti velmi podstatný vliv. Do této skupiny se řadí například i solární ventilace.
 
Zajištěné větrání i bez otevřených oken
Systém solární ventilace je unikátní systém, který napomáhá udržovat vzduch v interiéru ve správných hodnotách. Většinou provádíme větrání v domácnosti pomocí otevřených oken. To má ale i své nepříjemnosti. Okny bez sítí vniká do místnosti hmyz, když jsou otevřené dveře vzniká průvan, musíte okna kontrolovat, zda se nezavřela a v případě vytrvalého deštivého počasí je větrání nemožné. Nesmíme zapomínat ani na děti. Otevřené okno a dítě bez dozoru je velmi špatná kombinace. To všechno dokáže solární ventilace změnit. Větrání místností bude zajištěno automaticky a bez starostí. Hlavní je dodat místnosti čerstvý a suchý vzduch, namísto starého a vlhkého.
  
 solární ventilacesolární ventilace
 
Při větrání pomocí solární ventilace nedochází k tepelným ztrátám!
Především v zimním období je dosažení správného větrání za minimálních tepelných ztrát velice obtížné, skoro nereálné. Otevřeným oknem vždy teplý vzduch unikne. Solární ventilace mají řešení i pro tyto situace. Systém solární ventilace se skládá ze solárního panelu, který se namontuje na fasádu budovy, která je na stěně s místností. v některých případech, kdy není montáž na stěnu možná lze panel montovat i na střechu. Zadní části panelů jsou vybaveny ventilátory, díky kterým je zajištěno proudění vzduchu do místnosti. ventilátor pohání solární energie. Vzduch, který je poháněn do místnosti nejprve musí projít solárním panelem. Ten ho dokáže ohřát, takže vzduch nebude chladný. Nebude tedy docházet k žádným tepelným ztrátám. Na realizace tohoto typu ventilací se na našem trhu specializuje společnost PAVLŮ – Complex, s.r.o. Ta má ve svém sortimentu dva základní modely solárních ventilací – SolFresh a SolHeat. Panely SolHeat dokonce disponují funkcí i odsávání Starého a vlhkého vzduchu pryč z místnosti.
 
solární ventilace
 
Detailní informace naleznete na www.solarniventilace.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *