Svítidla s pohybovými senzory nejen do exteriéru

Přiblížíte se ke dveřím a světla se rozsvítí. To je dnes již běžný jev u venkovních světel na rodinných či panelových domech. Účel je přitom jednoduchý – jde především o bezpečnost a co si budeme nalhávat, ty klíče se ve tmě hledají špatně. Málokdo ale ví, že pohybové senzory nacházejí uplatnění už i v interiérech, nejčastěji v malých a méně často používaných místnostech.

Jednoduchá obsluha svítidel

Stejný princip, jako na chodbách nebo u vstupních dveří, lze jednoduše uplatnit také v domácnosti. Svítidla s pohybovými senzory naplno využijí svůj potenciál především v malých místnostech, kde je nedostatek přirozeného osvětlení.

Nemuset používat vypínač světel přitom není o lenosti, ale čistě o praktičnosti. Jednoduše vstoupíte do komory, na toaletu nebo do kuchyňského koutu, a světlo se rozsvítí samo, bez zbytečného hledání vypínače. Po nastavené době se pak zase automaticky vypne, pokud senzor nezaznamená žádný pohyb.

 

Pohybový senzor Vám ušetří peníze

Každý občas zapomene někde zhasnout. V lepším případě si toho jiný člen rodiny všimne a světlo zhasne. V horším případě tak měsíčně zbytečně přicházíte o peníze, které byste mohli využít jinak.

Svítidlo s pohybovým senzorem vždy zaručí, že světla budou svítit jen po tu dobu, po kterou to bude opravdu nutné. Pokud tedy nemáte v domácnosti zvíře, které se v noci rádo potuluje. V takovém případě je potřeba zvážit, do kterých místností senzory umístit, abyste nesvítili pořád.

 

Jak pohybové senzory fungují?

Pohybové senzory můžete pořídit i zvlášť. Dá se jimi spínat téměř jakékoli elektronické zařízení v závislosti na pohybu. Lze je tedy zapojit právě i se svítidly.

Mikrovlnné senzory mají detekční úhly 360° a v porovnání s jinými způsoby detekce přináší mikrovlnný princip hned několik výhod:

 

  • bezkontaktní detekce
  • vhodné pro nepříznivé prostředí (odolnost vůči teplotě, vzduchu, vlhkosti, světlu a rušení jiných rádiových zařízení)
  • minimální chybovost

 Senzory tak dokáží fungovat i v podmínkách, které jsou pro jiná elektronická zařízení dlouhodobě neudržitelné, tedy v rozsahu teplot od -15 do +70 °C.

Zajímáte se o svítidla? Pak se podívejte na články odborníků na osvětlení zde.



Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *