Umění, které na fasádě nikdo nechce, obrana a odstranění graffiti v Praze

Největší objem zakázek – spojených s odstraňováním graffiti, je servisní službou společnosti A SERVIS LIPKA, s.r.o. prováděn v Praze a jejím okolí.
Nástřiky graffiti na fasádách soukromých majitelů, památkových historických objektech, zídkách, terasách, schodištích, sloupech a všech ostatních nemovitostech – které se vandalští sprejeři neštítí hyzdit svými odpornými výtvory a tagy, jsou problémové často v tom, že je nelze odstranit vůbec nebo je jejich odstranění jen částečné.

Hlavní překážkou znatelnějšího úspěchu při jejich odstraňování je podklad, na kterém je graffiti nastříkáno. A právě struktura podkladu, kterou barvy sprejerů pronikají do její hloubky  a skutečnost, že fasáda nebyla ošetřena antigraffitovým nátěrem či nástřikem má za následek, že reálná úspěšnost odstranění graffiti z povrchů, které nebyly takto ošetřeny je 60 až 90%.

Mezi problematické propustné struktury se řadí tyto typy povrchů ušlechtilých stavebních materiálů – například mramor, teraco, žula či přírodní kámen. Zde se sprejová barva dostavá velmi hluboko do struktury a následné odstranění je více než obtížné. Graffiti mohou po sobě zanechat stíny, které se nepodaří odstranit ani při opakovaných pokusech, a je zapotřebí objednat si práci jiné odborné firmy, například kameníky, kteří mramor musí krystalizovat.

V případě odstranění graffiti v Pardubicích zkušení pracovníci firmy postupují tak, že se snaží graffitový nástřik zeslabit na největší možnou míru a následně fasádu zamalují fasádní barvou. Velkým problémem fasádních barev je namíchání pokud možno jejího stejného odstínu, nastává tedy reálná možnost, že celá oprava postiženého objektu bude vidět…

Řešení nepřináší ani okamžité zamalování graffiti – bez jeho odstranění. Zde skutečně nelze docílit uspokojivého výsledku, neboť po zaschnutí barvy graffitový nástřik barvou prostupuje a jsou znatelně vidět jeho původní kontury. Naprostým faktem se stala skutečnost, že antigraffitová ochrana předchází problémům s dalšími vysokými finančními náklady a je naprosto spolehlivě garantováno dokonalé a 100% odstranění graffiti ze všech povrchů. Neexistuje  jiná možnost, jak zabránit poškození povrchu fasády nebo její barvy při odstranění grafiti v Praze.

Firemní metoda AGO počítá s nanesením 3 vrstev antigraffitové ochrany na hladké povrchy. Na nerovné, strukturované a porézní povrchy objektů se nanáší 6 – 12 vrstev, které jsou zárukou plné funkčnosti této spolehlivé ochrany. Společnost garantuje, že graffiti odstraní do 14 dnů od zavolání a to nejen na jakémkoliv místě v České a Slovenské republice ale i v Rakousku a v Německu.

I zde má již tato renomovaná firma svou stálou klientelu, neboť také v zahraničí, se podobně jako u nás potýkají s tímto odporným fenoménem.

Máte  i Vy problém s graffiti, které hyzdí a znehodnocuje vaší fasádu a nevíte si s tím rady? Rozhodně se odhodlejte tuto úspěšně prosperující firmu kontaktovat – dejte o sobě znát, věřte, že oni  pro Vás ochotně a odborně připraví finanční návrh na opravu Vašeho majetku…

A SERVIS LIPKA, s.r.o. nabízí svým zákazníkům širokou škálu kvalitních úklidových činností. Mezi jinými se jedná například o mytí oken a výloh v Praze, čištění a tepování koberců strojovou metodou v Praze, odstranění plísní v Praze, pravidelné úklidy bytů, kanceláří v Praze, mytí žaluzií a markýz v Praze, po stavební úklid Praha.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *