Řezání vodním paprskem s firmou Awac

Společnost Awac byla v podstatě první, která nabízela různé služby související s CNC stroji a nejen s nimi. Zajistí pro vás například servis CNC stroje a samozřejmě také nutné opravy CNC strojů, které mohou vykazovat nižší výkonnost či jiné nešvary. A nechybí ani možnost zakoupit si nový CNC stroj do vaší firmy. Prodej CNC strojů je službou, díky které můžete i vy zefektivnit výrobu, ale asi nejvíce vás zaujme řezání vodním paprskem.

 

Inovativní řezání vodním paprskem

Řezání vodním paprskem probíhá za vysokých tlaků, které produkují speciální vysokotlaká čerpadla. Ženou vodu do tenkých trysek, díky kterým bude vodní paprsek dostatečně ostrý, aby mohl řezat nejrůznější materiály. To znamená měkké i tvrdé a velmi houževnaté. Velkou výhodou řezání vodním paprskem je především velice čistý řez, který nevykazuje mikro trhlinky a nerovnosti okrajů. Řezání vodním paprskem nabízí firma Awac pro různé oblasti, stejně jako služby související s CNC. Hovoříme například o elektronice, o strojním průmyslu nebo stavebnictví.

Awac působí po celé ČR a umožní vám tak:

  • Řezání vodním paprskem Brno
  • Řezání vodním paprskem Praha
  • Řezání vodním paprskem Plzeň

 

Kdy jsou třeba abraziva?

V kostce jsme si řekli, co je to vlastně ono řezání vodním paprskem. Ne vždy se ale používá čistá voda, ta je vhodná spíše pro řez měkčích materiálů. Pokud je materiál tvrdý a hůře zpracovatelný, přidávají se do vody abraziva, tedy mikročástečky, které pomáhají s lepším a ostřejším obrusem. Jsou vhodná například k řezání dlažby vodním paprskem.

 

Moderní 3D lasery

Moderní CNC řezací stroje jsou velice přesné a umožní spoustu prací s kovem i jinými materiály. Dokonce s nimi můžete řezat také ve 3D. CNC laserový řezací stroj je ale třeba udržovat v ideální kondici. V takovém případě můžete přivolat na pomoc servis Awac.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *