Byty na prodej v Brně – chcete novostavbu? Přečtěte si, na co si při jejím výběru dát pozor

Hledáte byt na prodej v Brně? Rozhodli jste se, že investujete své peníze do bydlení v novostavbě? Víte ale, jak vybrat nemovitost, která třeba zatím existuje jen na papíře?

Pořízení vlastního bydlení je velkým životním krokem, který vyžaduje důkladnou přípravu. Brněnský trh je navíc specifický tím, že poptávka značně převyšuje nabídku. Nicméně, není třeba házet flintu do žita.

Tento článek je jednoduchý návod, jak efektivně hledat novostavbu v Brně. Dočtete se, jaké ukazatele a parametry musíte sledovat. Dozvíte se také, kde se v Brně aktuálně staví a další užitečné tipy a rady, které vám pomůžou najít vaše vysněné bydlení.

 

Byty na prodej v novostavbě jsou v Brně i přes vysoké ceny velmi žádané!

Ceny bytů v Česku sice raketově rostou a v Brně jsou vůbec nejdražší, ale i přesto je zájem kupujících obrovský.

Co z toho pro vás plyne? Najít ideální bydlení a navíc v novostavbě nebude snadné. Je tedy nutné počítat s tím, že vám hledání zabere spoustu času. Pokud tedy vážně uvažujete o koupi, na nic nečekejte a začněte hledat co nejdříve.

 

Tip

Brněnští radní přišli v minulém roce s návrhem, jak vyřešit problém s drahým bydlením, a to výstavbou družstevních bytů pro mladé rodiny. Tento návrh byl v lednu tohoto roku schválen. Stavět se bude ve Starém Lískovci a Černovicích. Počítá se s tím, že první rodiny by se mohly nastěhovat do čtyř let.

 

Kde se v Brně aktuálně staví?

Před dokončením je výstavba nových bytů v brněnské Líšni. Komplex Neumanka v Masarykově čtvrti má být hotov v roce 2020. Staví se také v ulici u Černého mlýna a hledat můžete i v Zeleném městě ve Slatině.

 

Pozor!

Některé projekty jsou vyprodány ještě předtím, než se položí základní kámen. Pokud vás nabídka zaujala, domluvte si schůzku s developerem, respektive jeho obchodním zástupcem, co nejdříve.

 

Koupit byt před výstavbou, nebo po výstavbě?

Každá z těchto možností má své výhody a nevýhody. Pokud kupujete byt během výstavby, nebo po dokončení, máte jasnější představu o tom, jak bude vypadat, a můžete kontrolovat kvalitu stavebních prací.

V Brně je ale nových bytů nedostatek, je tedy pravděpodobné, že budete muset zvolit koupi bytu před výstavbou, abyste o něj kvůli velkému zájmu nepřišli.

 

Jaké jsou tedy výhody koupě bytu před výstavbou?

  • Větší možnost výběru.
  • Možnost provádět změny v interiéru (typ dlaždiček, barva dveří, podlahy atd.).
  • Nižší ceny bytů – před začátkem stavby poskytují developeři slevy.

 

Nevýhody

  • Pokud je byt ve fázi projektu, může se stát, že se stavební práce protáhnou a tím pádem vám nebude předán ve slíbeném termínu.

 

4 zásadní faktory správného výběru novostavby

  • Velmi pečlivě si prověřte společnost, která byty nabízí. Zajděte se podívat do ukázkového bytu. Zaměřte se i na jejich smluvní podmínky a možnosti reklamace. Přizvěte si na kontrolu smluv právníka. Projděte si také všechny dostupné dokumenty a nezapomeňte průběžně kontrolovat katastr. Zkontrolovat můžete i vlastnictví pozemků, na kterých se staví.
  • Dispozice bytu, jeho výměra, orientace a umístění. Nové byty většinou spojují obytnou část s kuchyňským koutem (1+kk, 2+kk atd.). Dávejte si pozor na výměru jednotlivých pokojů, prostory totiž bývají hodně malé. Počítejte také s tím, že byty s výhledem do zeleně jsou dražší. Ověřte si také, zda bude k dispozici výtah.
  • Doprava a parkování – budete mít kam zaparkovat? Je parkovací místo v ceně bytu? Zajímejte se také o to, jak daleko je nejbližší zastávka MHD.
  • Občanská vybavenost – ujistěte se, že je ve vašem okolí dostatek školek, škol, supermarkety, lékárny atd. Pokud máte děti, jistě oceníte i park a hřiště.

 

Při výběru nového bytu důvěřujte, ale prověřujte

Buďte při svém hledání obezřetní. Před samotným výběrem bytu, si velmi pečlivě vyberte důvěryhodného a zkušeného developera.

Díky tomuto článku, už víte, jaké jsou zásadní faktory správného výběru.

Dozvěděli jste se také, kde se teď v Brně aktuálně staví a jaké projekty se budou realizovat v blízké budoucnosti.

Kupovali jste byt od developera? Byli jste spokojení s jeho přístupem a jednáním? Podělte se s námi o vaše zkušenosti.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *