Pokládka podlahy s profesionály

Pokládání nových podlah v bytě nebo v domě je časově náročný proces. Ale výsledek rozhodně stojí za to, zejména pokud jde o generální opravy domu. Základní práci lze provádět samostatně, ale s určitými dovednostmi. Měli bychom mít také jasno, jakou podlahu v domě chceme mít a také to, zda si na celou realizaci troufneme sami, nebo si budeme muset na pomoc přizvat odborníky.

 

Kde bychom měli začít

Moderní podlahy mají mnoho výhod. To platí i pro nové technologie v bytě. Mnoho lidí chce, aby podlahy v domě byly krásné, velkolepé, v souladu s módním designem. Spolehlivost, odolnost a estetika – základní požadavky na moderní podlahy. V každém případě musíme nejprve odstranit starý nátěr, zkontrolovat kvalitu podkladu, v případě potřeby opravit základ. Potom je možné položit podlahovou krytinu.

 

Pokládka vinylové podlahy

Vinylové podlahy jsou dnes velmi populární. Díky vysoké úrovni trvanlivosti se tato podlaha perfektně hodí do interiéru veřejných prostor, školy a nemocnice. Perfektní vinylová podlaha se ale hodí i do našeho domu, zejména do kuchyně, obývacího pokoje i koupelny. Na trhu existuje široký výběr vinylových dílců i rolí, které mají jedinečný design. Faktem je, že perfektně nahrazují parkety a všechny ostatní typy podlah, které kombinují všechny jejich výhody.

Není žádným tajemstvím, že vinylová podlaha vypadá krásně pouze za předpokladu řádné instalace z technologického hlediska. Navzdory vynikající životnosti a vlastnostem je tato podlaha měkká a příjemná. Hlavním důvodem, proč mít doma vinyl je schopnost absorbovat vlhkost. Dále velkou výhodou cenová dostupnost a snadná pokládka.

 

Plovoucí vinylová podlaha nebo lepená

Existuje několik způsobů pokládky vinylové podlahy. Pokud jsme zakoupili vinylové dílce, můžeme je položit klasickým zaklikávacím způsobem. jednotlivé dílce do sebe zapadají a jejich výměna v případě poškození je rovněž celkem snadná. Stačí poškozenou lamelu vyloupnout a nahradit ji za novou. Není třeba rozebírat hned celou plochu podlahy.

Vinylová podlaha se může také položit na pevný povrch lepením. Vinyl je možné zakoupit v rolích nebo v jednotlivých dílcích. Lepení vinylu je vhodné zejména pro velkoplošnou pokládku, tedy zejména ve veřejných prostorách.

Pokládka dřevěné podlahy

Dřevěná podlaha patří mezi nejpevnější a nejžádanější podlahy vůbec. Dřevo je přírodní materiál, který má dlouhou životnost, je ekologický a tudíž obnovitelný. Pokládka dřevěné podlahy je spíše práce pro odborníka, takže pokud chceme mít doma dokonalou dřevěnou podlahu, objednejme si na tuto práci raději profesionální odbornou firmu. Pracovní týmy těchto firem mají mnohaleté zkušenosti a vědí, jak svou práci dělat dobře. Také nám mohou poradit s výběrem vhodné podlahové krytiny nebo s renovací podlahy. Odborníci také  vědí, že dřevěné podlaze musíme dopřát určitou a dostatečnou aklimatizaci. Dřevo by se mělo ponechat v místnosti nejméně 48 hodin a to při teplotě vyšší než 17 °C s vlhkostí zhruba 60%.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *