Plovoucí podlaha – jak vybrat tu správnou?

Plovoucí podlahy se v současnosti staly velkým hitem. Pro svou útulnost, praktičnost a pohodlí si je nemohou vynachválit všichni členové domácnosti. Jejich sortiment je dnes opravdu široký, při výběru se tak nemusíte nechat ničím omezovat. Na druhé straně to ale znamená, že rozhodování nebude úplně jednoduché. Zúžit možnosti vám pomohou následující kritéria.

 

Cena

Cena hraje při výběru podlahy podstatnou roli. Kolik do ní chcete a můžete investovat závisí na vašem rodinném rozpočtu, pamatujte ale, že si ji pořizujete na spoustu let dopředu. Jedná se tedy o dlouhodobou investici, kromě ceny proto nezanedbávejte ani kritérium kvality. Záleží samozřejmě na materiálu, ze kterého je vyrobena. Vinylová plovoucí podlaha bude levnější než ta dřevěná.

 

Funkce

Plovoucí podlahu musíte vybírat také s ohledem na to, jaké zátěži bude vystavena. V každé místnosti jsou na ni totiž kladeny odlišné nároky. V kuchyni musí být odolnější, v dětském pokoji zase měkká a hřejivá. Hodně také záleží na tom, s kým sdílíte domácnost – před dětmi a zvířecími miláčky není podlahová krytina nikdy v úplném bezpečí. Dřív nebo později se drobným „nehodám“ zkrátka neubrání. Nechcete-li, aby se na ní podepsaly hrátky vašich ratolestí či domácích mazlíčků, pak volte ty nejodolnější, tedy vinylové plovoucí podlahy. Ty se chlubí zvýšenou odolností proti ušpinění, „ustojí“ nejen skvrny, ale i poškrábání, odírání nebo zářezy.

 

Design

Podlaha podstatnou měrou určuje vzhled celého interiéru, proto je důležité sladit ji se zbytkem místnosti, a to jak materiálem, tak barvou, vzorem či strukturou. V potaz vezměte vybavení místnosti, barvu stěn, oken, dveří, bytové doplňky i celkový styl. Velké množství dekorů a pestrou paletu odstínů nabízí plovoucí vinylové podlahy FatraClick či RS-Click, které dokonale imitují přírodní materiály a propůjčují tak jakémukoli interiéru zcela nenapodobitelnou a stylovou atmosféru.

 

Údržba

Důležitým parametrem, který byste neměli zanedbat, je úklid. Údržba plovoucích podlah vám zabere minimum času, stačí je zamést, vysát nebo umýt a všechny nečistoty jsou pryč. Nechcete-li se však stát otroky úklidu, pak se vyhněte světlým a hladkým podlahám, na kterých jde vidět každé smítko a sebemenší drobeček. Volte spíše ty tmavší a matnější, které ledacos skryjí. Tak už máte svého favorita mezi „plovoučkami“?

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *