Interiér v severském stylu: jednoduchá elegance, kterou si zamilujete

Zařizujete si nové bydlení a toužíte po jednoduchém, čistém a přesto designovém stylu? Pak vsaďte na skandinávský styl bydlení, který se v současné době drží na špici. A čím se vyznačuje? Světlými barvami, přírodními materiály a strohou a přesto útulnou atmosférou.

Severský styl je v současné době jedním z nejoblíbenějších stylů vůbec – je praktický, jednoduchý, nadčasový a zvládnete jej zařídit, i když zrovna nejste bytový designér. Základem jsou přírodní materiály, jako je dřevo, chladný kov či třeba kůže. A hlavně minimum zdobení a světlé barvy.

 

Světlá podlaha, bílé stěny

Zapomeňte na celoplošné koberce, podlahy v severském stylu jsou nejčastěji dřevěné – můžete vsadit na jasan, javor, břízu či třeba namořený dub. Stěny vymalujte také na bílo, ať nepůsobí rušivě. Krást světlo by vám neměly ani závěsy a žaluzie, okna nechte nezastíněná, případně je vybavte průsvitnou záclonou nebo nenápadnou roletou, kterou stáhnete jen v největších parnech.

 

Nábytek prostory korunuje

Celý prostor by měl být co nejvzdušnější, takže vyberte jen pár kousků, které v ní nesmí chybět. Třeba zajímavý, dřevěný konferenční stolek či strohou komodu, do které uložíte věci. Sedačku volte v tmavé barvě, ideálně koženou – je sice dražší v porovnání s látkovými sedačkami, ale více vydrží a snáze se udržuje.

 

Zrcadlo a rámečky

Nezapomínejte na klasický optický trik – zrcadlo. Místnost díky němu bude vypadat větší a vzdušnější. Můžete klidně vsadit na syrovou variantu bez rámu nebo na jednoduchý dřevěný rámeček. Na stěny můžete pověsit také zarámované fotografie – třeba umělecké černobílé, pokud máte.

 

Přírodní tkaniny a přehozy

Jednoduchým doplňkem, který dotvoří útulnou atmosféru, jsou polštáře, přehozy z přírodních tkanin anebo třeba malé koberečky na podlahu. Tyto doplňky volte v přírodních barvách, jako je béžová, hnědá, šedá, případně pastelové odstíny.

 

Syrové taburety

Hledáte nějaký výrazný přírodní prvek? Nemusíte pro něj chodit daleko, stačí třeba obyčejný špalek dřeva, jednoduše opracovaný, který využijete jako taburet na sezení. Skvěle vypadají také kamenné květináče na pokojové rostliny, košíčky z přírodních tkanin, do kterých můžete schovat drobnosti či třeba či dřevěné mozaiky na stěnu.

 

Jaký máte pocit?

Jestli se vám v interiéru podařilo dosáhnout harmonického, severského designu zjistíte snadno. Pohodlně se usaďte a zkuste na nic nemyslet. Cítíte se příjemně a zrelaxovaně?

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *