Co dát pod korkovou podlahu v případě celoplošného lepení?

Korková podlaha se vyznačuje velice unikátními vlastnostmi s přihlédnutím k přírodnímu materiálu. Není to však jenom to. Na jeho pokládku je vyžadována profesionální ruka podlaháře. Celkový proces pokládky korkové podlahy celoplošným lepením není rozhodně práce pro někoho, kdo s touto pokládkou nemá žádné nebo minimální zkušenosti.

Čistota podkladu je základ

Aby vám korková podlaha přinesla dlouhotrvající pocit naplnění a zajímavého estetického doplňku, musíte dbát na prvotřídní přípravu povrchu. Odstraňte všechny nerovnosti, nečistoty, mastnoty a podlahu srovnejte za přispění samonivelační stěrky.

Samonivelační stěrku před pokládkou korkové podlahy je nezbytné ještě přebrousit a poté důkladně vysát. Vždy je nutné natřít kontaktním lepidlem obě vrstvy, jak podlahu, tak korkový dílec. Pro pevný spoj použijte paličku a následně válec na podlahy.

Lepení korkových dlaždic a jejich následná úprava

Jak už bylo zmíněno, jedná se o náročný proces, který by neměl dělat nikdo bez zkušeností. Jen v bodech si popíšeme, co vše je potřeba:

  • Kontaktní lepidlo natřeme na korek i podklad a následně necháme odvětrat do doby, než bude lepidlo transparentní
  • Po nalepení uděláme přebroušení jemným smirkem o zrnitosti minimálně P150
  • Opět musíme důkladně vysát
  • Nanášíme postupně 4 vrstvy laku vždy v souladu s technickým listem výrobce
  • Před poslední vrstvou laku uděláme mezibrus

Teprve nyní můžeme považovat korkové dlaždice a jejich pokládku za kompletní a připravenou k používání. Nezbytnou součástí podlahové krytiny je i její následná údržba, na kterou je nutno používat vždy speciální přípravek určený přímo na daný typ podlahy a aplikovat jej dle návodu výrobce.

 

Pro výběr té pravé podlahy, koberce a příslušenství k pokládce podlahových krytin se obraťte na naše podlahové studio Supellex s pobočkami v Praze, Brně, Plzni, Ostravě a Velké Bíteši.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *