Co je to dřevěná podlaha?

Dřevěná podlaha představuje kvalitní přírodní produkt s dlouhou životností a věrohodným vzhledem. Moderní varianta novodobého podlahového materiálu, která spadá spíše do cenově vyšší kategorie. Zákazník však získá patřičnou odolnost, pevnost, stálost a možnost případné budoucí renovace.

Jedná se o přírodní materiál, s nímž je do značné míry spojena i snadná údržba a antialergické vlastnosti. Prvotřídní zvuková izolace dřevěné podlahy nabývá nejrůznějšího složení v závislosti na konkrétním výrobci. Základ je ale u většiny značek velice obdobný.

Složení dřevěné podlahy

Narazit můžete na několikavrstvé nebo masivní produkty, mezi nimiž nejčastěji vítězí třívrstvé provedení, jehož celková tloušťka se pohybuje 12 až 20 mm. Konstrukční vyhotovení je obvykle dlouhodobě prověřenou kombinací materiálů, jimž vévodí vrchní nášlapná vrstva ve vámi zvolené dřevině. Dřevěné podlahy jsou v provedení pero-drážka (musí se celoplošně lepit) nebo v provedení na zámky (plovoucí způsob).

Pojďme se třívrstvé dřevěné podlaze věnovat od samotného prvopočátku, tedy od nejnižší vrstvy.

 

  • Spodní vrstva – Nosná část, jejíž tloušťka se pohybuje kolem 2 mm a jejímž největším přínosem je stabilizace a zajištění protitahových vlastností. Typickým výrobním materiálem je smrková dýha.
  • Střední vrstva – Nejtlustší segment, který je často zhotoven z měkčích dřevin. Právě tato středová plocha se stará o zvukovou izolaci, měkkost při došlapu a zabraňuje jakémukoliv vlnění dřevěné podlahy. Obsahuje zámkový systém.
  • Nášlapná vrstva – Poslední a viditelný prvek podlahového materiálu je vámi zvolený design podlahy. Tvrdé dřevo o tloušťce cca 4 mm, jež je vyrobeno z dubu, jasanu, ořechu, bambusu a jiných dřevin.

Kvalitní povrchová úprava

Aby bylo docíleno výše uvedených vlastností, podlaha musí být pravidelně ošetřována. Obvykle je to za přispění nejrůznějších laků, olejů a vosků, které jsou v prvotní fázi naneseny již konkrétním výrobcem.

Pro výběr té pravé podlahy, koberce a příslušenství k pokládce podlahových krytin se obraťte na naše podlahové studio Supellex s pobočkami v Praze, Brně, Plzni, Ostravě a Velké Bíteši.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *