Designové sprchové sety pro vaši koupelnu. Jaký zvolit?

Zařizování koupelny v moderním designu nám v dnešní době přináší obrovské množství možností. Je to dáno širokou nabídkou na trhu, takže si může vybrat opravdu každý podle svého vkusu. Širokou nabídku najdete také v oblasti populárních sprchových setů, které se snadno stanou významným prvkem v interiéru koupelny. Pojďme se podívat na to, jaké možnosti se vám nabízejí.

 

Vybíráme vhodný sprchový set

Nejprve si pojďme říci, co to vlastně je sprchový set. Jedná se samozřejmě jak o baterii, tak o sprchový sloup. Toto příslušenství se pochopitelně instaluje zejména do sprchových koutů. Sprchové sety mohou být řešeny různým způsobem, nabízejí se v různých barvách a samozřejmě designových provedeních. Také cenové rozpětí je velmi široké, takže si vyberete i podle toho, kolik jste ochotni investovat. Existují také dvě základní konstrukční řešení, a to:

  • Montáž na omítku
  • Montáž pod omítku

Sprchový set montovaný na omítku je zdaleka nejběžnější, a také představuje tu nejjednodušší montáž. Je zde viditelný sprchový sloup, na kterém je uchycena klasická ruční sprcha a případně také dešťová sprcha, která je potom jeho součástí.

Druhou možností je sprchový set montovaný pod omítku, kdy není sprchový sloup viditelný. Může se jednat o elegantnější řešení, ale musíte počítat s náročnější konstrukční úpravou, případně takový sprchový set montovat při rekonstrukci koupelny nebo zkrátka když koupelnu právě řešíte, protože dodatečná montáž je potom samozřejmě náročnější a vyžadovala by odstranění obkladů.

 

Vsaďte moderní jednoduchost

Jak jsme již zmínili, výběr je opravdu široký. Někdy se ale vyplatí zkrátka vsadit na moderní, jednoduché provedení, které se vyznačuje klasickým lesklým chromem a základními tvary. Takový je třeba sprchový set Invena Musta, který je vybaven dokonce termostatickou sprchovou baterií. Sprchový sloup je vysoký 100 cm a horní dešťová hlavice je pohyblivá. Montážní konzoli lze uzpůsobit.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *