Dětské koberce: podle čeho je vybírat?

Dětský pokoj je jedním z nejveselejších místností ve vašem domě. Je to prostor, který má podporovat děti ve hře, učení a vývoji a zároveň – když přijde správný čas, také ke spánku. Tento prostor věnovaný dětem, musí mít své správné uspořádání. Musí zde být místo, které vybízí ke hře, oddělené od místa, které je určeno ke spánku a odpočinku. Důležitou součástí každého dětského pokoje je i podlaha. Tu z velké většiny tvoří koberce, protože děti tráví většinu času na hraním na podlaze.

 

Výběr dětského koberce

Dětský pokoj je místem, které se řídí podle svých vlastních pravidel. Je zde prostor, kde může přecházet zrak nad množstvím nejrůznějších barev. Na druhou stranu i zde je potřeba držet se omezeného počtu barev – dvě, maximálně tři hlavní barvy jsou dostačující. Dětské koberce je třeba volit s ohledem na zbylé části pokoje. Pokud je barva obsažena již ve stěnách nebo nábytku, buďte opatrní s výběrem pestrého koberce. Na druhou stranu světlé koberce nejsou vhodný řešením – víme, co děti dovedou s fixy nebo s plastelínou.

 

Materiál je nejdůležitějším kritériem

Pro dětský koberec je extrémně důležité, aby byl jeho povrch příjemný. Nikde jinde v domácnosti netráví vaše děti více času na podlaze. V dnešní době existuje spousta materiálů, takže je z čeho vybírat.

 

Vlněné koberce

Jsou měkké a poskytují skvělou tepelnou izolaci. Jejich výhodou je také odolnost vůči nečistotám a deformacím. Nevýhodou je pak vysoká cena. Tyto koberce nejsou antialergenní, spíše naopak.

 

Bavlněný koberec

Je tenký a lehký, odolný vůči nečistotám (v případě potřeby jej můžete snadno vyprat). Avšak je tady špatná tepelná izolace koberce a ne příliš velké pohodlí.

 

Polypropylenový koberec

Jsou odolné proti deformaci i znečištění, vhodné i pro alergiky. Jsou dobrým tepelným izolantem a nejoblíbenější volbou do dětského pokoje.

 

Polyamidový koberec

Mají podobné vlastnosti jako polypropylenové koberce, navíc se velmi snadno čistí a jsou i antialergenní. Jsou ale statické.

 

Akrylový koberec

Jsou měkké a časem neblednou. Odolné jsou i vůči deformaci a mechanickému poškození, odpuzují nečistoty i bakterie.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *