I na malování interiéru je lepší si pozvat specializované řemeslníky!

Ještě před patnácti lety bylo malování interiéru druhem rekonstrukce bydlení, který si většinou majitelé domácností prováděli sami. V dnešní době se ale situace obrací, a také pro výmalbu interiérových stěn stále častěji kontaktujeme specializované řemeslníky. Proč se obliba malířů opět zvyšuje?

Touha po dokonalém interiéru

I když malování interiéru patří mezi snazší druh rekonstrukce bytu a domu, raději vyhledáme specializované malíře. Jen málokdy vlastními silami dokážeme odvést takovou práci, aby výsledek byl opravdu dokonalý. A dokonalost v každém detailu interiéru je jedním ze základních parametrů moderní architektury. I trendy v malování se stále mění a k dokonalému provedení výmalby rozhodně nestačí jen malířská štětka, kbelík, vápno, voda a papírová čepice. Stále jsou vyvíjeny nové technologie, které mají svůj specifický postup provedení a je zapotřebí také speciálního vybavení. 

Malíři také zajistí všechny druhy přípravných prací

Malíři pokojů nemají ve své nabídce jen samotnou výmalbu. Jen málokdy jsou stěny v interiéru v takovém stavu, aby mohly být jen namalovány bez dalších činností. Často se objevují díry v omítce, vlhkost, plísně, popraskaný štuk a další nedokonalosti, které je potřeba před nanesením barvy vyřešit. Mezi nabízené činnosti specializovaných malířů by se tedy mělo řadit také škrábání starých barev, strhávání tapet, bandážování a akrylování prasklin, penetrační nátěry, štukování, přebroušení štuku a pak samotné malování různými technologiemi.

Nebojte se kombinace barev

Kombinace barev se v dnešní době rozhodně bát nemusíte. Právě naopak. Přední interiéroví architekti dokonce jen málokdy využívají v jedné místnosti jen jednu barvu. Barva stěn může být v kontrastu s dalším vybavením interiéru a nábytkem. Nebojte se ani vhodné kombinace s tapetami. Více o kombinaci barev a tapet najdete ZDE. Aby vypadala místnost opravdu dokonale, musí být v nejlepší kondici i nábytek, dveře nebo zárubně. A nemusíte hned kupovat nové vybavení. V mnoha ohledech mohou pomoci i lakýrníci, kteří dokáží navracet půvab i staršímu vybavení novým, vhodně zvoleným nátěrem.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *