I nábytek může mít vliv na naše zdraví!

Nábytek je velmi důležitou součástí v každé domácnosti. Vybíráme jej především na základě vkusu a poměru ceny a kvality. Málokdo z nás však ví, že nábytek může ovlivňovat i naše zdraví. Samozřejmě tím není myšleno, že si o nábytek nakopnete malíček u nohy, když spěcháte a zapomenete se mu vyhnout. Jedná se zejména o dopad nábytku na prostředí v domácnosti. I to mohou některé druhy nábytku nepříznivě ovlivnit.
 
Záleží zejména na materiálu nábytku
komody z masivuTo, jestli bude nábytek ovlivňovat životní prostředí v domácnosti pozitivně nebo negativně záleží především na jeho materiálu. Některé druhy materiálu totiž do ovzduší v domácnosti mohou pouštět zplodiny, které nejsou pro zdraví člověka vůbec vhodné. Jedná se především o materiál z drcených kousků dřeva, které jsou lisovány a lepeny do desek. Tedy dřevotřískové desky. Ještě stále velké procento výrobců tohoto druhu nábytku využívá pro výrobu chemická lepidla a rozpouštědla. Ta se při pokojové teplotě začnou uvolňovat do ovzduší. Pach není téměř znát, ale na zdraví je jejich vliv opravdu velký – zejména u menších dětí. Naopak materiál, který do ovzduší žádné chemikálie nevypouští je přírodní dřevo. Nábytek z masivu je proto označován, jako zdravý druh nábytku. Kromě svého pozitivního dopadu na prostředí v domácnosti dokáže ještě automaticky působit příjemně a teple a domácnosti dodá klidnou atmosféru.
 
Nábytek z masivu od UNIS-N je vyráběn podle tradičních metod
Jednou z největších a nejdéle působících společností s výrobou nábytku na našem trhu je UNIS-N. Ta se soustředí na nábytek z masivu již dlouhodobě a k výrobě využívá pouze vysoce kvalitní dřeviny a tradiční zpracování. V tomto duchu vyrábí dřevěný nábytek z masivu. Možnosti nábytku jsou téměř neomezené a v sortimentu této společnosti najdete vše, co se dá z masivu do domácnosti vyrobit. Vybrat si můžete skříně z masivu, komody z masivu, postele, stoly a židle, psací stoly, botníky a mnoho dalších druhů nábytku.
 
komody
 
Kompletní sortiment nábytku z masivu nejdete na www.unis-n.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *