I rekonstrukce malých bytů může znamenat velké problémy

Pokud chcete inovovat bydlení ve svém bytě, je jednoznačně správnou volbou jeho rekonstrukce. Při rekonstrukci můžete svůj byt předělat tak, aby vám jeho dispozice, rozložení nábytku a vybavení vyhovovalo. Ačkoli se to může zdát jako paradox, největší obtíže bývají s rekonstrukcí menších bytů. Méně prostoru pro rekonstrukci může znamenat více starostí. Zejména pak v případech, kdy se jedná o kompletní rekonstrukci.

 

Před začátkem rekonstrukce zajistěte zdivo proti vlhkosti

Problémy s vlhkostí jsou strašákem mnoha vlastníků bytů i rodinných domů. Pokud máte problémy s vlhkostí v bytech ještě před rekonstrukcí, mělo by být odstranění těchto problémů při rekonstrukci prvním krokem. Starší byty jsou na vlhkost velmi náchylné a izolační vlastnosti některých materiálů rozhodně nejsou věčné. Právě proto je vhodný způsob sanace zdiva ideální variantou při rekonstrukci.

 

Rekonstruovat místnosti postupně nebo vše najednou?

Rekonstrukce bytů lze provádět různými způsoby. Záleží na vás, jaký způsob je pro vás ideální. Můžete rekonstrukci rozdělit do postupných kroků podle místností. Postupně můžete šetřit na rekonstrukce jednotlivých místností a chod domácnosti nebude tolik narušen. Ovšem starosti s rekonstrukcí se budou vracet a zatěžovat častěji. Další možností je potom kompletní rekonstrukce bytu a všech místností najednou. Jedná se o větší jednorázovou finanční zátěž a chod domácnosti bude omezen. Ovšem po skončení rekonstrukce vás nečekají žádné starosti a už si budete moci jen užívat. Pokud hledáte inspiraci pro rekonstrukce jednotlivých místností v bytě, můžete navštívit tuto fotogalerii.

 

Jak postupovat při rekonstrukci bytu v Praze?

Ze všeho nejdříve je třeba rekonstrukci promyslet a naplánovat. Velmi důležitá je kvalita materiálů, ze kterých bude rekonstrukce prováděna. S kvalitou materiálů jde ruku v ruce samotné provedení stavebních prací. Se všemi těmito součástmi rekonstrukcí (plánování, výběr materiálu a stavební práce) se můžete obrátit na jedinou společnost a ušetřit tak čas i peníze. Stavebniny Praha 4 Bosta Holding vám totiž všechny tyto služby nabízí. Kvalitní materiál je navíc nabízen za skvělé ceny.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *