Jak by mělo vypadat zdravé spaní?

Bolavá záda, problémy s páteří, bolest hlavy, ztuhlý krk, nervozita, bolesti nohou – všechny tyto problémy mohou mít jedinou příčinu – a sice nekvalitní spánek. Pokud i vy podobné problémy máte, zkuste se nad kvalitou vašeho spaní zamyslet. Jak by mělo zdravé spaní vypadat a jak si ho můžete dopřát i vy?

 

Proč kvalitně spát?

Odpověď je jednoduchá. Kvalitní spánek je pro náš život nezbytně důležitý. Tělo během něj regeneruje a získává sílu – právě to se potom odráží na kvalitě našeho dalšího dne. Pokud spíte nerušeně celou noc, získáte dostatek energie pro další den, pokud ne, efekt je opačný. Proto by mělo být zdravé spaní tím, po čem by měl toužit každý.

 

Zdravé spaní zajistíte jednoduše

Jestliže chcete zdravě spát, musíte se v první řadě zaměřit na dvě věci – na čem spíte a kde spíte. Místnost, ve které spíte, by měla být pro vás příjemná. Ovlivnit vás mohou barvy pokoje, ale i teplota místnosti. Lepší je spát v chladnějším prostředí, které je větráno. Pokud chcete zdravě spát, zajistěte, aby i v noci proudil do místnosti čerstvý vzduch. Na kvalitu spánku samozřejmě má vliv stav roštu, matrací a postelí. Tyto tři se musí maximálně doplňovat. Rošt by měl mít pružné lamely, které poskytnou dobrou oprou pro tělo a matraci. Postel by měla mít pevnou konstrukci – nejlepší pohodlí poskytují postele z pevného dřeva. Snad největší vliv na zdravý spánek má kvalita matrace. Matrace vám musí být pohodlná a poskytnout plnou oporu ve všech místech. Vyhovovat vám musí především její tvrdost.

 

Jak vybrat správně?

Vybrat kvalitní rošty, matrace i postele může být někdy problém, protože různí prodejci nabízejí méně kvalitní produkty. Zlákáni nízkou cenou potom koupíme nekvalitní rošt, matraci či postel a tak můžeme celou věc ještě zhoršit. Pokud chcete mít jistotu kvalitního nákupu, podívejte se na nabídku společnosti ProSpanek a.s. Společnost nabízí bohatou nabídku kvalitních matrací i roštů v různých provedeních a s výběrem vám rádi a především kvalifikovaně poradí.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *