Jaký tvar sprchového koutu bude vyhovovat vaší koupelně?

Výběr sprchového koutu do domácnosti by se mohl zdát, jako jednoduchá záležitost. Bohužel i v této oblasti je mnoho prostoru pro chyby a špatná rozhodnutí. Zejména v oblasti výběru správného tvaru a rozměru. Na našem trhu je v současnosti v nabídce velké množství tvarů a velikostí sprchových koutů. Kompletní nabídku tvarů a velikostí od předních výrobců můžete najít na e-shopu levna-koupelna.cz, který je na trhu jedním z největších prodejců vybavení do koupelen.

Čtverec, obdélník, čtvrtkruh nebo jiný tvar?

Sprchové kouty se rozdělují do tří základních tvarů, do kterých se řadí sprchový kout čtverec, sprchový kout obdélník a sprchový kout čtvrtkruh. Každá konstrukce má svá specifika a hodí se do odlišných koupelen. Pokud máte rádi moderní a netradiční tvary sprchových koutů, i takové můžete nalézt v sortimentu na stránkách levna-koupelna.cz. zde je totiž v nabídce ještě kategorie jiných tvarů sprchových koutů, než jsou 3 základní tvary. Mezi atypickými tvary je nejčastějším modelem sprchový kout ve tvaru pětiúhelníku, který se v moderních domácnostech využívá stále častěji. Splňuje totiž veškeré požadavky na design i na komfort a pohodlí.

 


Jaké jsou velikosti a možnosti otevírání sprchového koutu?

Základními velikostmi pro čtvercový sprchový kout jsou rozměry 70x70cm, 80x80cm, 90x90cm a 100x100cm. Pro čtvrtkruhové sprchové kouty zůstává nabídka rozměrů stejná. Dvířka sprchového koutu ale nejsou rovná, ale zaoblená a nezasahují tolik do prostoru koupelny. Pro obdélníkové kouty jsou typické rozměry 100×80, 100x90cm, 120x80cm, 120x90cm nebo 140×80. Pro pětiúhelníkové sprchové kouty jsou charakteristickými velikostmi rozměry 90x90cm nebo 100x100cm. Sprchové kouty jsou nabízeny ve dvou variantách otevírání dvířek. Prvním způsobem je jejich posouvání do strany, kde dvířka nepřekáží. Další variantou je otevírání dvířek sprchového koutu, jako u klasických dveří na pantech. Při volbě této varianty musíte mít dostatek místa před sprchovým koutem.

 

Kompletní nabídku sprchových koutů naleznete na www.levna-koupelna.cz.


Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *