Jak na rekonstrukci koupelny, aby splnila očekávání?

Přestěhovali jste se do nového bytu nebo je Vaše dlouholetá koupelna již v tak špatném stavu, že zoufale potřebuje rekonstrukci? Tento článek shrne, jak při takovéto rekonstrukci postupovat a na co nezapomenout.

Ať už máte malou nebo větší koupelnu, všechny typy koupelen slouží pro každodenní hygienu jako umývání, sprchování či koupání. V koupelnách se často vyskytují také pračky a sušičky na prádlo a v některých případech je součástí koupelny také toaleta.

Koupelna slouží jako místo pro odpočinek a relaxaci, člověk zde načerpává nové síly. Je tedy nutné, aby každá koupelna byla naprosto funkční a praktická. Celkový vzhled koupelny má vliv také na naši náladu a může vyvolávat určité emoce. Proto by měla být nová koupelna nejenom čistá, dobře uspořádaná, ale také designová se svěžím vzhledem.

 

Dostatek prostoru

Než se vrhnete na rekonstrukci, je nutné si uvědomit, jak chcete mít vše v koupelně rozvržené, aby v ní byl také dostatek prostoru na sprchování, osušení, vystoupení z vany nebo na vyčištění zubů. Abyste tedy měli v koupelně dostatek prostoru, je třeba dodržovat minimální vzdálenosti mezi jednotlivými předměty v koupelně.

 

Vybavení koupelny

Před návrhem koupelny je zapotřebí promyslet také veškeré její vybavení (např. přítomnost pračky). Na základě toho mohou být zapotřebí různé zednické práce kvůli rozvodů elektřiny a vodoinstalace. Co se týče záchodu, každý by měl zvážit, zdali je lepší záchod spojit s koupelnou, nebo ho mít odděleně v další místnosti. Pokud žije v domácnosti více než dva lidé, doporučujeme toaletu od koupelny oddělit.

 

Kolik lidí ji bude využívat?

Při rekonstrukci koupelny byste měli brát také v potaz počet členů v domácnosti, kteří budou koupelnu využívat. Čím více je osob v domácnosti, tím větší by měl být v koupelně dostatek prostoru, různých úložných a odkládacích ploch.

 

Vana nebo sprchový kout

Při výběru veškerého vybavení koupelny si budete muset rovněž zvolit vanu nebo sprchový kout. Zde bude vhodná vana nebo sprchový kout, záleží na konkrétním prostoru. Sprchový kout se nejčastěji používá do menších koupelen, kde je dobré ušetřit každý centimetr navíc. Naopak vany se používají u místností, kde nehrají hlavní roli její rozměry.

 

Výběr vany nebo sprchového koutu bývá častým důvodem sporů při plánování koupelny. Mnoho lidí totiž chce do malé koupelny vtěsnat rohovou vanu a neberou v potaz fakt, že se tam pak už nic jiného nevejde.

Rekonstrukce koupelny

Když už máte jasnou představu, jak by Vaše budoucí koupelna měla vypadat, měli byste si vyhledat vhodnou firmu, která se takovými rekonstrukcemi zabývá. Pokud nejste nějací zruční kutilové, tak nedoporučujeme pouštět se do rekonstrukce svépomocí. Přece jen si koupelnu vybíráme na desítky let nebo dokonce i na celý život. A když rekonstrukci necháme v rukou studia, máme jistotu, že bude koupelna zpracována profesionálně a bude splňovat vše, co se od koupelny požaduje.

 

Návrh koupelny

Na základě Vašich požadavků a veškerých podkladů konkrétní firma vypracuje návrh koupelny, který je Vám poté předložen. Pokud návrh není přesně podle Vašich představ, dochází ještě k úpravám.

 

Samotná realizace koupelny

Když je návrh hotový a odsouhlasený, následuje samotná rekonstrukce. Ta se naplánuje na konkrétní termín a v závislosti na rozsahu úprav může tato rekonstrukce trvat i několik dní. Po dokončení rekonstrukce Vám hotovou koupelnu předá firma, která rekonstrukci prováděla. Veškeré informace týkající se rekonstrukce koupelny nám poskytla firma 3D Návrhy s.r.o. – rekonstrukce koupelny Praha.


Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *