Jak vybírat obraz do interiéru?

Pro každého z nás je důležité cítit se ve svém domově příjemně. Atmosféru zlepšují dekorace, doplňky a obrazy. Musíme je však vybírat s citem a to je často v široké nabídce velký problém. Jak si vybrat ten pravý obraz, který nás bude těšit každý den?

Obraz by měl především dotvářet celkovou atmosféru místnosti a odpovídat jejímu zaměření. Nejvíce času trávíme většinou v obývacím pokoji a obraz by měl být zároveň reprezentativní. Záleží ale především na každém, jakým způsobem chce vybrat obrazy do obýváku a proč. Umět si odpovědět na otázku proč je velmi důležité. Ukáže nám totiž, zda chceme ve tmavém koutě místnosti mít něco, co ji prosvětlí, zdá se nám bílá zeď moc nudná, potřebujeme oslnit návštěvy nebo jen chceme při popíjení kávy v oblíbeném křesle koukat na motiv, který v nás evokuje klid a pohodu. Podle toho pak vybíráme obraz i jeho styl a ideálně nezapomeneme na to, aby celkový dojem ze zařízení interiéru a jeho doplňků byl sladěný. Do moderních prostor tak zvolíme spíše abstrakci nebo výrazné barvy a naopak ke country stylu bude pasovat umírněná krajina nebo přírodní motivy.

Druhým místem, kde trávíme doma mnoho času, je kuchyně. Často centrum dění a oblíbené místo celé rodiny, která se zde schází nejen kvůli jídlu, ale obecně útulné atmosféře. Zvolit pěkné obrazy do kuchyně se může zdát jako jednoduchý úkol, přesto i zde bychom se měli trochu zamyslet a s výběrem si dát práci. Ideální je držet se jednotného stylu nebo preferované barvy, ve kterých máme kuchyni zařízenou. Dominantní barva nebo motiv se pak může opakovat i na jiných doplňcích, v současné době je velmi moderní motiv levandule nebo kávy, oblíbenou klasikou jsou pak slunečnice nebo jiné květiny.

Módní trendy ale nemusí nutně znamenat, že je musíte mít ve svém domově také. Obrazy by měly těšit a dělat radost, měli bychom se na ně rádi dívat a s úsměvem se jimi nechat přivítat po každém návratu domů. Vybírat obraz tak, aby se zalíbil návštěvám nebo odpovídal tomu, co je zrovna trendy, nemusí být šťastná volba. Základ pro správný výběr je to, co se líbí nám a co nám dělá radost, vždyť se jedná o náš domov.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *