Sedačka je pro odpočinek i design

Přijít domů z práce nebo třeba rodinného výletu a natáhnout se na pohodlnou pohovku je příjemný moment pro většinu z nás. Sedačka je důležitou součástí našich domovů nejen kvůli odpočinku, ale i setkávání s přáteli.

Velikost a tvar sedačky zpravidla určuje především prostor obývacího pokoj. Tam, kde musíme s místem šetřit, si zvolíme spíše všetranné pohovky s možností rozložení a vytvoření tak místa na spaní pro občasné návštěvy, které ale složené nezabírají moc místa. I když máme sebemenší byt, sedačka v něm chybět nesmí a je pro nás jedním ze základních druhů nábytku, který si pořizujeme. Barva a celkový styl sedačky by měli ladit se zbytkem vybavení v obývacím pokoji, tedy k modernímu lehkému nábytku vybereme sedačku moderního vzhledu a ne třeba barokního stylu, i když by se nám líbila. Vhodným výběrem doplňků ale můžeme umístit do interiéru i sedačku, která neodpovídá stylu nábytku.

Ve velkých loftech nebo prostorných obývácích či mezonetech pak můžeme být velkorysejší a vybrat si pohovku větší, naopak to často bývá žádoucí pro pohodovou atmosféru. V podobných prostorách bývá opačný problém než v malých bytech, tedy že celkový dojem je moc otevřený a velký a necítíme se v něm útulně. Právě útulnost a příjemná atmosféra by měly být tím hlavním, co ve svém obýváku hledáme. Různé rohové sedačky mohou velký prostor vyplnit, nabídnout dostatek místa pro návštěvy a zároveň poskytnout dostatečné pohodlí pro popíjení kávy, četbu nebo sledování oblíbeného pořadu v televizi.

Po mnoho desetiletí si pohovky zachovávají svůj význam a funkci, tedy poskytnout pohodlí pro krátký odpočinek. V dnešní době však slouží i jako centrum rodinné zábavy, hrajeme zde společenské hry, bavíme se s přáteli i debatujeme nad případnými problémy. Sedačku bychom tak měli vybírat především s ohledem na naše potřeby a požadavky, aby se stala plnohodnotnou součástí domova a plnila dokonale svou funkci.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *