Kuchyně je základ domova

Existuje jen málo věcí, bez kterých by domov nebyl domovem. Už od dávných věků je jednou z nich kuchyně, tedy místo, kde se připravuje jídlo a schází rodina ke společné konzumaci. V moderním světě není jen funkční místností, ale měla by i dobře vypadat.

Od otevřeného ohně uprostřed jeskyně a později kamen na dřevo, které bývaly dominantou světnic v dobách středověku, urazila kuchyně pořádný kus cesty. Dnes využíváme moderní materiály, které svými vlastnostmi usnadňují práci v kuchyni i její údržbu. Stále oblíbenější je opět propojení obývacích prostor s kuchyní, kdy je možné být jako rodina pohromadě, i když každý její člen se věnuje jiné činnosti. Stále častější jsou také atypická řešení bytů a pak je potřeba stavět kuchyně na míru, aby odpovídaly všem požadavkům a potřebám rodiny i jednotlivce. Sektorové kuchyně se skříňkami od podlahy ke stropu, které působily stísněně a zabíraly velký prostor pomalu ustupují vzdušnějšímu řešení kuchyní. Moderní jsou lehké skříňky s často prosklenými dvířky, které celý prostor nechávají otevřený a přitom umožňují mít kolem sebe dostatek místa.

Od překližkových skříněk, které si pamatujeme z panelákových bytů let minulých, se i do kuchyňského světa dostaly přírodní materiály jako je kámen nebo dřevo. Své příznivce si našel i vysoký lesk lakovaných povrchů v kombinaci s nerezovými spotřebiči. Moderní design upřednostňuje kontrast mezi skříňkami, podlahou a stěnami ovšem s důrazem na celkový sladěný vzhled. Není však nutné vždy podlehnout módním trendům, záleží především na vašich požadavcích a preferovaném stylu. Nábytek Topolčany nabízí mnoho variant a možností, jak si zařídit svou kuchyň, ať už dáváte přednost vesnickému rustikálnímu stylu, nebo vás zaujal spíše minimalismus.

Kuchyně je často i místem, kde se shromáždí nejvíce lidí, i když máme k dispozici velký obývák. Při zařizování té své tak myslete i na to, zda máte často návštěvy a jak početné a jaký je běžný pohyb členů vaší domácnosti. Pak bude kuchyně plnit i svou hlavní funkci, tedy být zázemím pro přípravu a konzumaci jídla.

1 komentář

  1. Spokojený

    6.3.2019 at 13:10

    Jde kuchyně fiancnovat ze stavebka…

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *