Jak vybrat osvětlení do domu

Vybíráte osvětlení do domu a přemýšlíte, jak zvolit světla v jednotlivých místnostech? Poradíme vám, na co si dát pozor a jakými jednoduchými pravidly se řídit. Světlo v domě dokáže pozvednout váš interiér a také zvětšit i zmenšit prostor.

Osvětlení do kuchyně

Při výběru osvětlení do kuchyně počítejte s tím, že potřebujete vidět, jak na jídlo u sporáku, tak při chystání pokrmů na kuchyňské desce. Skvěle se osvědčily například LED pásky, které pohodlně umístíte na horní skříňky. Pomocí těchto pásek získáte i dostatečné osvětlení nad dřezem, případně nad prostorem, kde třeba krájíte ovoce a zeleninu. Do jídelny si pak vyberte moderní a designový lustr, který na první pohled zaujme.

Světla do obývacího pokoje

V obývacím pokoji oceníte chytré osvětlení, které můžete ovládat z pohodlí své gauče. Zvolte takové světlo, které se bude hodit k celkovému zařízení vašeho bydlení. U chytrých osvětlení oceníte možnost ztlumování nebo naopak přidávání světla, případně změnu barvy. Některé dny můžete mít náladu na studené světlo, jindy na teplé odstíny, které působí útulněji a tento druh světla oceníte například v chladných měsících

Pokojové osvětlení

Do dětského pokoje, případně do pokoje pro hosty vyberte takové světlo, které bude bezpečné a nehrozí jeho rozbití při veškerých, i sportovních aktivitách v místnosti. Je na vás, zda zvolíte bodová svítidla nebo originální stropní svítidla. V dětském pokoji rozhodně oceníte také lampu na psacím stroje, případně nástěnná svítidla nad postelí nebo nad kobercem s hračkami.

Koupelna a toaleta

Do koupelny a na toaletu se hodí bodová svítidla, která nezabírají velké množství prostoru, ale v moderních koupelnách využijete i LED panely. Při umísťování světla do koupelny myslete také na to, že množství koupelnových skříněk má světlo již vbudované. Nemusíte tedy bodové světlo umístit přímo doprostřed koupelny, ale klidně dál od této osvětlené skříně.

Světla na chodbě

Pokud máte v domě tmavou chodbu, rozhodně do ní naplánujte množství světel, které i z tmavé chodby udělají příjemné a na první pohled líbivé místo. Je na vás, zda zvolíte bodové osvětlení nebo například LED pásky na pohybový senzor. U některých větších chodeb, případně chodeb s velkou předsíní se hodí i originální a moderní lustr.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *