Jak vypěstovat doma lahodné fíky?

Máte rádi chuť fíků? Potom byste jistě byli rádi, kdybyste si jejich chuť mohli užít kdykoliv jen budete chtít, že? Pro všechny milovníky fíků tu máme skvělou zprávu. Poradíme vám, jak si každý může doma vypěstovat lahodné fíky. Není to nic složitého…
 

Na začátku je nutné vybrat
Fíkovník se řadí mezi subtropické rostliny, ovšem je nutné vědět, že se mu skvěle daří i v našich klimatických podmínkách. Výhodou fíkovníků také je, že se jim daří i v květináčích. Fíkovník, který vám bude plodit lahodné fíky, tak klidně může růst třeba na vašem balkoně. Na začátku úspěšného pěstování fíků stojí volba vhodné odrůdy. Pro české klimatické podmínky je vhodný například Fíkovník COL DE DAME BLANC. Plodí středně velké plody a je dokonce odolný proti mrazu. Vhodný je také Fíkovník ICE CRYSTAL, jehož plody jsou extra lahodné a také Fíkovník BROWN TURKEY, který může zůstat venku po celý rok.
 
fikJak pěstovat fíkovník
Pro úspěšné pěstování je nutné zajistit vhodnou půdu. Fíkovníky potřebují zeminu, která se skládá ze zahradnického substrátu a 10% písku. Je nutné, aby byla zemina propustná. Pro fíkovník je vhodné používat univerzální hnojivo. Hnojivo přidávejte týdně. Nejvíce je třeba přihnojovat během jara a léta. Na podzim je vhodné pohnojit hnojivem s obsahem draslíku. Fíkovníku se bude nejlépe dařit na slunném místě. Velmi důležitá je pravidelná zálivka. V suché půdě rostlina strádá. Pokud se jedná o starší rostlinu, můžete ji přes zimu nechat bez obav venku. Na podzim rostlinu zkraťte a poté ji zakryjte chvojím a hlínou (podobně jako růže). Pokud máte rostlinu mladou, schovejte ji na zimu na místo, kde nebude mrznout – například do sklepa.
Pokud se budete o fíkovník řádně starat, udělá vám radost – dá vám třeba i dvě úrody ročně!
 
Kvalitní rostliny fíkovníků můžete koupit na www.zahradnictvikruh.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *