Jak zajistit dítěti zdravé spaní?

agata
Kvalita spánku je extrémně důležitá pro nás všechny a uvědomte si, že pro děti zejména. Děti totiž rostou a zdravý a pohodlný spánek pozitivně podporuje jejich vývoj. Kvalitní matraci a postel potřebují děti již od narození. Poradíme vám, na co si dát při výběru dětské postele a matrace pozor!
 
agataPři výběru je třeba posoudit kvalitu lehací plochy i hygienu lůžka
Kvalita a provedení matrace i postele musí být absolutně podřízena potřebám dítěte. Samozřejmostí musí být zdravotní nezávadnost. Uvědomte si, že jinak vypadá postel pro malé miminko, jinak pro dvouleté dítě atd.
 
Ideální postel pro miminko
Malá miminka do 1 roku prospí většinu dne. Je tedy nezbytné, aby se jim leželo pohodlně. Pro miminka je lepší volit postýlku z masivního dřeva, vhodná je borovice nebo buk. Praktické je, pokud má spouštěcí bočnici abyste se lépe dostali k miminku. Když bude mít i rošt nastavitelný do více poloh, je to ideální volba. Praktickou vychytávkou jsou kolečka pro jednodušší přemístění. Dejte si pozor také na povrchovou úpravu – dětská postýlka musí mít bezpečné kování a žádné ostré hrany.
 
nicolaPro starší děti
I postel pro starší děti (cca 2 ač 3 roky) by měla být vyrobena ze snadno omyvatelného a odolného materiálu. I v tomto případě je ideální masivní dřevo, případně přírodní dýha nebo lamino. Postel nesmí mít ostré rohy nebo hrany. Pozornost věnujte volbě rozměrů. Vyplatí se vám, pokud již takto malému dítěti pořídíte postel standardních rozměrů.
 
Výbava musí být vždy špičková!
Na posteli jako takové je možné ušetřit, na její výbavě nikoliv. Je nezbytné nutné vybrat kvalitní matraci i rošt. Pro malé děti například zcela vyhoví pevný dřevěný rošt. Můžete samozřejmě pořídit i rošt lamelový, pokud se postel pořizuje třeba už pro větší dítě. Lze pořídit i polohovací rošt – např. polohování hlavy a sedu je praktické, pokud je dítě nemocné.
 
Co musí splňovat matrace
Dětské matrace by měly mít spíše pevnější typ konstrukce a měly by být středně tvrdé. U matrací pro dítě není důležité, aby měla zóny. Větší důraz musíte klást na materiál, ze kterého je vyrobena. Mezi nejkvalitnější patří matrace z kvalitních PUR pěn, které vyhoví jak z hlediska pružnosti – poskytnou ideální oporu pro páteř, tak i z hygienického hlediska. Naopak méně vhodné jsou pro děti matrace s náplní z přírodních materiálů, v nich se totiž může usazovat více nečistot. Pokud chcete zajistit absolutní čistotu, pořiďte na matraci snímatelný potah.
 
Speciály pro alergiky
Jestliže je vaše dítko alergické na prach, máme pro vás velice zajímavý tip. Pořídit mu můžete matraci ze speciální pěny CELLPUR. Pěna zajistí maximální odvod vlhkosti z lůžka a současně omezí výskyt roztočů a prachu. Pro alergiky jsou vhodné i matrace a potahy, které obsahují celulózu Tencel.
 
TIP pro vás
Plánujete nákup postele pro vaše dítě nebo pro vás? Podívejte se na www.loznice.cz a vyberte si z bohaté nabídky matrací, roštu i postelí! 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *