Moderní lustry rozzáří Váš byt

Lustry plní funkci centrálního osvětlení jednotlivých pokojů, avšak jejich funkce nemusí už dávno být jen účelovou. Přestože se Vám při slově lustr nejčastěji vybaví starodávné osvětlení, které jste vídali u Vašich prarodičů či na zámcích, v dnešní době může být lustr významným doplňkem designu každého pokoje a dolaďovat tak jeho interiér. Nemusíte tedy volit jen z obrovských zdobených starodávných lustrů, ale existují již velice moderní lustry a designová svítidla.

Osvětlení moderního interiéru v sněhobílém provedení. Nevšední varianta závěsného křišťálového světla nad jídelním stolem. Nebojte se experimentovat.
 
Tuto otázku si většinou kladete až po zařízení většiny vybavení interiéru, a proto je třeba, aby lustr s ostatním vybavením ladil a byl jeho součástí. Měl by ho doplňovat, být ve stejném stylu. Důležité jsou i použité materiály a barvy. Protože je lustr docela významnou částí pokoje a zejména na stropu bývá často jediným předmětem, poutá na sebe určitou pozornost a díky ní můžeme z celkem obyčejného pokoje vytvořit příjemné a útulné prostředí, ale hlavně také módní interiér. Moderní a velmi elegantní design nabízí například světla značek TRIO či Artemide, které naleznete v našem sortimentu. Při pořizování nového lustru byste měli zároveň přemýšlet, zda centrální osvětlení budou doplňovat ještě další menší světla, která je vhodné zakoupit s lustrem společně. Výrobci totiž často tato osvětlení vyrábí ve stejném designu s lustrem a Vy tak nemusíte shánět menší designová svítidla, jako jsou lampy, nástěnná svítidla či menší lampičky, hodící se k Vašemu hlavnímu světlu.
Snad nejpopulárnějším produktem od italského výrobce Artemide je nádherné závěsné svítidlo Artemide Pirce soffitto.
Nejčastěji jsou designová světla vybírána do obývacích pokojů. Tam je právě často zapotřebí předem myslet i na další součásti osvětlení celého prostoru, ať už pro pracovní činnosti, domácí práce či relaxování. Velké světlo může být totiž při odpočinku rušivé a je vhodné mít v obývacím pokoji i menší osvětlení typu lampy. Moderní svítidla však můžete použít k podtrhnutí interiéru i například v dětském pokoji, pracovně, kuchyni či jídelně, kde by však světlo nemělo bránit příjemnému posezení u jídelního stolu a barvy osvětlení by neměly rušit zbarvení jídla a tím tak negativně ovlivňovat naše chutě. 
 
raj
 
Ať už vybíráte lustr do jakéhokoli pokoje, vždy se zaměřte na design spolu s použitými materiály a barvami, které podtrhnou již vytvořený interiér té konkrétní místnosti. Nezapomínejte sladit veškerá osvětlení v místnosti a to nejen z hlediska uživatelského ale i designového. Prohlédněte si moderní světla v našem e-shopu, a vyberte si ten pravý lustr, který rozzáří Váš byt. 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *