Na co se zaměřit při nákupu ručníků a osušek?

Ručník je věc naší každodenní potřeby, proto bychom měli dbát na jeho správný výběr, aby nám dlouho sloužil. Určitě se tedy nebudete řídit pouze vzhledem a cenou.

 

Co by vás mělo hlavně zajímat?

Při výběru ručníků a osušek je nejdůležitější materiál. Upřednostňujete klasiku v podobě bavlněného froté? Nebo raději sáhnete po funkčním mikrovláknu? V každém případě je důležité, aby ručníky byly dobře savé a na omak příjemné. Rozhodně dávejte přednost českým výrobcům.

 

Co vypovídá o kvalitě?

Dalším důležitým ukazatelem při nákupu ručníků je gramáž. Jedná se o hmotnost v gramech na jeden čtverečný metr látky. Za opravdu kvalitní je možné považovat gramáž počínající na 420 g/m2. Čím vyšší je její číslo, tím je kvalita zboží lepší. Proto ty nejkvalitnější osušky jsou také značně těžké. Z toho důvodu hlavně při nákupu přes internet se nenechte zlákat pouze zajímavým designem, nýbrž hledejte hodnotu gramáže.

 

Raději si připlaťte

Jak bylo zmíněno výše, cena ručníků a osušek se odvíjí od použitého materiálu a gramáže. Samozřejmě je možné pořídit si ručníky za velmi výhodnou cenu, ovšem počítejte s tím, že nízká gramáž značí tenkou látku, jež se rychle opotřebuje používáním a praním.

 

Berte v potaz rozměr a barvu

Standardní rozměry ručníku jsou 50 × 90 cm, osušek 70 × 140 cm. V případě potřeby není problém sehnat i větší rozměr. To se týká zejména plážových osušek, které jsou, co se týče rozměrů, velkorysé. V neposlední řadě je rozhodujícím faktorem při nákupu barva. Ta záleží na vašem vkusu, zda chcete mít celkový vzhled koupelny tón v tónu, či si libujete v kontrastních barvách.

 

Péče

Aby vám ručníky a osušky dlouho vydržely, doporučuje se je prát až na 60 °C a nepoužívat aviváž. Ta totiž narušuje strukturu vláken a zapříčiňuje poté nedostatečnou savost ručníků.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *