Praktický a vzhledově přitažlivý stůl v jednom? Poradíme vám, jak si vybrat ten nej!

Jídelní stůl je pro většinu z vás příjemným zázemím, kde se nejčastěji scházíte se svou rodinou, blízkými i přáteli. Je to místo, kde si vychutnáváte společné chvilky, navzájem se podělíte o prožité zážitky, sdělíte aktuální novinky či jen tak v klidném duchu posedíte u dobrého jídla či výborné kávy. Jídelní stůl je považován za stoletími prověřený komunikativní prvek v celé domácnosti, proto je velice důležité při jeho výběru nešlápnout vedle a vybírat s rozmyslem i pečlivostí, protože jedině tak neuděláte chybu.

 

Na velikosti záleží!

Dospěli jste k názoru, že váš starý jídelní stůl má svá nejlepší léta za sebou, a proto je na čase porozhlédnout se po novém, který ho plnohodnotně nahradí? Při výběru berte ohled na dispoziční možnosti vaší kuchyně či jídelny. Velikost stolu by se měla odvíjet od velikosti místnosti, ve které bude umístěn.

   

Jaký zvolit tvar?

Za nejoblíbenější a zároveň i nejvyhledávanější tvar rozkládacích jídelních stolů patří obdélník, který je co do prostoru nejméně náročný a najde tak uplatnění i v menších interiérech. Kulaté jídelní stoly sice navozují příjemnou sváteční atmosféru, ovšem vyžadují si hodně místa, proto jsou vhodné jen do prostornějších místností. Vybírat můžete i mezi oválnými jídelními stoly, které ačkoli nejsou příliš obvyklé, získávají si srdce stále více lidí.

Kolik hladových strávníků by měl stůl pojmout?

Samotný rozměr jídelního stolu i dispoziční možnosti interiéru sice hrají podstatnou roli, neméně důležitý je i počet strávníků. Při svém rozhodování proto myslete na fakt, že každý člen domácnosti potřebuje kousek prostoru, aby se pohodlně najedl a nemusel se tak s ostatními členy hádat o svoje místo u stolu. Rozkládací jídelní stůl má tu výhodu, že dokáže pojmout větší počet lidí a to i v případě nečekaných návštěv, které se u vás rozhodnou zůstat na oběd či večeři.

 

A co materiál?

Hraje-li pro vás i výběr materiálu podstatnou roli, dovolíme si vám doporučit rozkládací stoly z masivu, které se vyznačují příjemným vzhledem, bytelným provedením, pevnou konstrukcí i úctyhodnou životností, jež předčí vaše očekávání. Rozkládací jídelní stůl masivního provedení najde své místo i u vás doma, kde se promění ve vkusnou ozdobu.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *