Při čištění koberců dávejte pozor na zastaralé postupy firem a jejich nekvalitní prostředky

Rozhodli jsme se s manželem, že si necháme vyčistit koberec v jídelně. Máme ho krátce a přitom vypadá jako by byl z bazaru. Bylo na něm několik fleků a mastných skvrn a už jsme je nemohli déle přehlížet.

 

V blízkosti našeho domu měla reklamu jedna úklidová firma, která slibovala, že vyčistí cokoli. Rozhodli jsme se, že to s nimi zkusíme a zavolali jsme jim. Domluva byla relativně v pohodě.

 

Jejich postup práce se mi ale zdál trošku divný, ledabyle nanesli nějaký čisticí prostředek, který nechali chvilku působit a potom ho bleskově odsáli. Nebyla jsem si jistá, jestli se jim ho podařilo odstát opravdu všechen. Ale mokrý koberec vypadal v pořádku, takže jsme jim poděkovali a rozloučili se.

 

Šok přišel, když koberec uschnul. Mastné skvrny sice zmizely, ale místo nich se objevila spousta jiných fleků a koberec celkově vypadal trošku slepeně. Firmě jsme volali, ale ta se od výsledku distancovala. Řekli nám, že náš koberec je starý a lépe vyčistit nejde. S tím jsem se nechtěla smířit. Měli jsme ho sotva tři roky.

 

Teď už jsme si s hledáním dali trošku větší práci a našli jsme firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., strojové čištění koberců Brno, která byla zákazníky dobře hodnocená a používala novou metodu čištění – tzv. strojové čištění. Řekli mi, že to, co se nám stalo s předchozí firmou, bývá časté, a že pravděpodobně použili extrakční metodu, která už je zastaralá a málo účinná. Navíc to vypadalo, že použili nekvalitní prostředky.

 

S firmou A SERVIS jsme se domluvili na nové čištění. Pečlivě zavedli čistící prostředky hluboko do koberce pomocí kartáčů s dlouhými štětinkami, potom vše důkladně vysáli. Bála jsem se, že koberec už zachránit nepůjde, ale s výsledkem jejich práce jsem byla spokojená. Fleky odstranili, navíc vlákna krásně provzdušnili.

 

 

Čištění oken Brno, odstranění neodstranitelného

 

Náš dům už přežil spoustu pohrom. Největší z nich je ale asi náš malý neposeda. S nepatrnou nadsázkou řečeno. Nicméně stále a pořád je po něm třeba uklízet, zahlazovat stopy a napravovat škody. Nedávno například dostal od babičky skvělý dar. Nálepky. Snad se jednalo o nějaké super odolné nálepky na udržení komunistů v Číně, jinak si to asi neumím vysvětlit. Najednou se totiž objevily v oknech jeho pokoje. A myslíte, že jejich odstranění bylo snadné? Nikoliv.

 

 

 

Vlastně jsem tuto situaci vůbec nezvládla. Seškrabování, drhnutí, odmočení, to všechno jsem zkoušela, ale samozřejmě s mírou, protože jsem nechtěla okna nijak poškodit. A nic. Drželo to pevněji než Sparťani u Thermopyl.

 

A právě v ten den jsem objevila úklidovou firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o., výškové práce Brno, mytí oken. A děkuji za to, protože od té doby mi toho spoustu ulehčili. Na odstranění samolepek z oken použili korundové žiletky, kterými to šlo opravdu krásně. I když zacházení s nimi si jistě také žádalo šikovné ruce a praxi. Okna jsem si poté nechala i umýt. Proč také ne, že. A tohle bylo tedy poprvé, co jsem se s pracovníky firmy A SERVIS LIPKA setkala. Později šlo ještě například o čištění koberců.

 

Služby této firmy jsou rozhodně cenově přístupné. A přístup této firmy je rozhodně k nezaplacení. Je s ní vždy rozumná domluva a s pracovníky se dá také rozumně pohovořit. Pokud hledáte spolehlivou a kvalitní úklidovou firmu, doporučuji vám právě tuto. Budete jistě spokojeni. Alespoň já jsem velmi.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *