Správným osvětlením na podzimní deprese

Léto je nenávratně pryč a ráno nás už nevítá sluníčko, ale šero a zataženo. Vykouzlete si doma útulnou podzimní atmosféru, aby na vás deprese nemohly.

Osvětlení

Podzim už nám dopřává jen málo slunečních paprsků a světla. Příšeří a nedostatek slunce působí negativně na naši psychiku a může způsobovat na podzim všude tak omílanou depresi. Pokud máte v ložnici chabě svítící starý lustr a v kuchyni si svítíte pouze zářivkou nad dřezem, je na čase to změnit!

Jedním z obchodů specializujících se na prodej a poradenství v oblasti osvětlení je www.osvetleni-svitidla.com, kde si můžete vybrat z nepřeberného množství a typů svítidel. Záleží jen na vás, jaký styl vás více oslovuje a hlavně, jak máte zařízený byt, protože i osvětlení musí být designově sladěné se zbytkem interiéru.

Je z čeho vybírat

Snad nejvíce preferované a velmi úsporné, je dnes moderní LED osvětlení, mezi kterým najdete různé tvary a styly. Někoho potěší minimalistický kruhový či hranatý lustr s čistou linií, stropní svítidlo, nebo nástěnné LED osvětlení. Pokud preferujete klasická svítidla, můžete i zde vybrat do stylových svítidel LED zdroje značky Skylighting. Pro milovníky starých časů jsou zde také lampy v retro a vintage stylu.

 Nejen stropní svítidla, ale také stojací lampa vám dotvoří atmosféru celé místnosti. Výborně se hodí jako doplňkové osvětlení do obývacího pokoje, kde vám může zpříjemnit pohodu u televize nebo večer s knihou. Stejně tak je doporučeno používat nepřímé nástěnné osvětlení, kde je zdroj světla skryt tak že jej nevidíte, ale v místnosti máte příjemné světlo. Vykouzlete si takovou kombinací pohodovou atmosféru.

 Do ložnice neodmyslitelně patří lampičky. Ať už je máte položené na nočním stolku, nebo třeba připevněné na zdi nad postelí, nesmí tam chybět. Stejně jako v obývacím pokoji, i zde je využijete např. ke čtení před spaním. Vybírat můžete z klasických lampiček, nebo si pořídit některou ze skleněných stolních lamp 4concepts, která vám do ložnice přičaruje nádech luxusu. Stolní svítidla můžete samozřejmě uplatnit i v jiných částech domu, třeba je postavit v předsíni na komodu, nebo do dětského pokoje na stůl.

Osvětlení také může mít čistě dekorativní funkci. Vzhledem k rozmanitým typům a barvám svítidel ze kterých si můžete vybírat, se budou hodit kamkoliv. Zkuste se světlem v domě experimentovat.

Nezapomínejte také na svou zahradu, příjezdovou cestu a okolí domu. I ta si zaslouží vyzdobit elegantním venkovním osvětlením. Pořídit si můžete velkou sloupovou lampu, nebo nástěnná svítidla, která se postarají nejen o vaše bezpečí, ale také během noci vykouzlí na fasádě hezké světelné akcenty.

 

Nebojte se oslovit odborníky z tohoto webu, rádi se vám budou věnovat.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *