Do nového bytu nový koberec, heslo mé dcery

Když nový byt, tak nový koberec, rozhodla dcera a já si starý, léta používaný  koberec, odvezla na chalupu. Míry moc neseděly, ale s tím si poradí manžel, šikulka a domácí kutil. V domě a na chalupě udělá veškerou práci. Poradí si snad se vším, na co já si jen pomyslím.

 

Míry koberce upravil tak, aby se mohl položit v pokoji na chalupě. Perfektní práce, ale asi jen jsem ho měla nechat odvést do nějaké sběrny. Teprve teď jsem si všimla, jak moc je poškozený, stopy letitého užívání, byly viditelné. Ale čistit ho sama, tak to se mi opravdu nechtělo.

 

Sice mám doma šikovného manžela, ale čištění koberce nechám na někoho jiného. Do podniku, kde dělá, dojíždí firma A SERVIS LIPKA s.r.o., čištění koberců a sedaček Ostrava. Je to dost známá společnost, ale já jejich služby prozatím neměla možnost využít. Tak teď je ten správný čas se na A SERVIS obrátit.

 

Jelikož měl manžel možnosti a kontakt, tak to udělal za mne a já čekala s nadějí na kladný výsledek jejich práce. Dočkala jsem se a sledovala pracovníky, jak s jistotou a bravurností pracují s dovezenými mašinkami .

 

Určitě kvalitní, čistící kosmetika nejprve provoněla celé místnosti chatky a pak se pustili do práce a pod kotoučovým strojem se začala oživovat barevnost koberce. Fleky, stopy a zašlapané nečistoty se pomalu vytrácely. Každým kouskem byl koberec jakoby novější. Konečnou práci zastal další vysavač, který svou silo tahu vysál veškerou vydrhnutou nečistotu a vlhkost z koberce.

 

Výsledek čištění byl perfektní, struktura koberce byla provzdušněna a vůbec celkový vzhled koberce jakoby ožil. Ani dcera zprvu nevěřila, že je to ten původní koberec na vyhození . 

 

 

I špatně dostupná a křehká okna je možné umýt dočista

 

Posledních pár let dobrovolně pomáhám jako kostelník. Náš kostel je pěkně zachovalý, letos slavil 200 let výročí od svého založení. Je to už pěkný věk, který by bylo škoda neoslavit. K oslavě bylo nutné dát kostel do pucu. Kostel je samozřejmě uklízen pravidelně, ale ne všechna místa jsou dobře dostupná, abychom se jimi mohli zabývat.

 

 

 

Například okna jsou kamenem úrazu. Nacházejí se ve výšce, odhadem asi tak 5 – 10 metrů nad zemí. Proto už hezkou řádku let nebyla umyta. Jestliže se toho chce chopit dobrovolník, nemá řádné jištění a na úklidovou firmu nemá naše fara dostatek prostředků.

 

Ale letos bylo nutné k výročí okna umýt. Naštěstí se našel dárce, který na zaplacení úklidové firmy přispěl. S panem farářem jsme vybírali vhodného kandidáta. Líbila se nám firma A SERVIS LIPKA, s.r.o., mytí oken Ostrava, čištění fasád. Vypadalo to, že mají potřebné zkušenosti s mytím oken ve výškách, také potřebnou kvalifikaci a jištění.

 

Nejdříve jsme se servisu dotázali, zda jsou schopni dostat se i k tak těžko dostupným oknům, jaké má náš kostel, a také, zda je možné využít při jejich mytí šetrnou techniku, která by náš kostel a okna nijak neponičila. Odpověděli, že mají zkušenosti i s mnohem hůře dostupnými místy, využívají horolezeckou techniku a ramen montážních plošin a zaručili se nám, že kostel, okna ani rámy nepoškodí.

 

A opravdu, zaměstnanci A SERVISU pracovali velice opatrně, dbali všech bezpečnostních opatření a kostelní okna se brzy leskla čistotou. Na některých oknech bylo znát, že jsou křehčí, ale pracovníci si dali záležet a žádné z nich nepoškodili. S výsledkem jejich práce jsme byli velice spokojeni a dobře připraveni k oslavě výročí.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *