Proč si pořídit rozkládací postel?

Rozkládací postel je svou konstrukcí velice praktický kus nábytku, a to především z toho důvodu, že v malém bytě vyřeší problém s nedostatkem prostoru, kdy je potřeba skloubit sedací a spací nábytek. Rozkládací postele jsou také perfektním řešením, jak vždy zajistit pohodlné spaní pro hosty. Rozkládací postel může být i součástí dětských nebo studentských pokojů. Využití najdou rozkládací lůžka i na chatě nebo chalupě. Na co si dát při jejím výběru pozor, aby dobře plnila svůj účel?

Na co si musíte dát při výběru pozor

Skloubit v jednom kusu nábytku vysoké požadavky na kvalitní sedací a zároveň i lehací funkci není úplně jednoduché. Naštěstí ale existují postele, které kvalitu v obou oblastech nabídnout mohou. Základním kritériem výběru kvalitní rozkládací postele je dobrá funkčnost celého lůžka. Je třeba vědět, že se rozkládací postel skládá ze dvou částí: samostatný rám umožňuje rozložení lůžka na požadovaný rozměr a správná matrace zaručuje pohodlí při spaní i sezení.

Co musí splňovat matrace

Matrace rozhodně musí ve složeném stavu nabídnout anatomicky správné sezení včetně pohodlného opření. Dejte si pozor na to, aby po rozložení byla matrace zcela rovná a bez mezer, jedině tak nabídne kvalitní sezení i ležení. Pokud bude postel používána pro příležitostné spaní, bohatě postačí matrace jednoduchá, pokud je lůžko určeno pro trvalé spaní, je třeba do kvality matrace investovat. Ideálním materiálem pro matrace je PUR pěna. Pokud si chcete dopřát opravdové pohodlí, můžete si pořídit i do rozkládacího lůžka matraci, která má na povrchu tzv. línou (paměťovou) pěnu. Její výhodou je, že reaguje na teplotu a zatížení, přesně se přizpůsobí tvaru těla a podepře je rovnoměrně rozděleným tlakem. Matrace na rozkládací posteli může být celočalouněná, opatřena klasickým „matracovým“ potahem či je možné mít kombinovaný potah. Tento tip potahu je asi nepraktičtější, protože ze strany, kde se sedí, je čalounění, z druhé strany pak příjemná látka pro spánek.

 

 

Jaký rozměr?

Nejčastější je rozměr 180 x 200 cm. Některá lůžka mohou být i užší – 160 nebo 140 cm. Lze pořídit i rozkládací křeslo s lehací plochou 80 x 200 cm. Záleží jen na vás, pro jaký účel postel potřebujete.

Co by měla mít více?

Některá rozkládací lůžka mají i praktické úložné prostory ve formě zásuvek. Dobrá zpráva je, že postele jsou k dostání v mnoha barevných provedeních, takže můžete vybrat vhodnou barevnou kombinaci do daného interiéru. I pokud zvolíte pro rám lůžka cenově příznivější provedení lamino (imitace dřeva), tak i zde jsou dobrou vychytávkou oblé hrany a oblé rohy u lůžka. Je to velmi praktické především v menších prostorech, kde se chodí těsně kolem nábytku.

Jak vypadá ideální rozkládací postel? Podívejte se na toto video.

 

Bohatou nabídku rozkládacích postelí za příznivé ceny najdete na www.loznice.cz

 

 

1 komentář

  1. Jana Turová

    30.9.2021 at 15:41

    Dávají se na ně normální prostěradla?

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *