Jak si v rodinném domě zařídit perfektní ložnici?

Ložnice jsou v každé interiéru místností, která je využívána nejvíce. Sice především ke spánku, ale trávíme zde největší množství času. Při zařizování interiéru se velmi soustředíme zejména na obývací pokoje, kuchyně, koupelny a dětské pokoje. Ložnice mnohdy zůstávají zanedbávané a při zařizování jim nevěnujeme takovou pozornost, jakou si zaslouží. V dnešním článku si představíme tipy, jak perfektně zařídit moderní ložnici.


Jaké by mělo být její umístění?

Komfort v ložnici ovlivňuje významně i její poloha. Pokud je to tedy možné, ložnice by měla být vždy situována na východ. V létě už je tato strana na noc chladnější a ráno nás probouzí začínající sluneční svit. Dále je nutné zajistit, aby místnost byla dostatečně větraná, tedy zajistit větší okno. Pokud to konstrukce a interiér stavby dovolí, volte pro ložnice místnosti s dostatkem prostoru. I malé ložnice ale mohou nabídnout dostatečný komfort ve využívání. Je ale zapotřebí lépe vybírat nábytek do ložnice s ohledem na úložné prostory.

Jaký nábytek by neměl chybět a jaké by mělo být jeho rozmístění?

Rozmístění nábytku v ložnici vůbec není jednoduchým krokem. Správně zařízená ložnice umožní maximální komfort v jejím využívání, naopak špatné rozmístění nábytku může vše zkazit. Dominantním kusem nábytku je postel. Ta by měla být pohodlně přístupná z obou stran. Po obou stranách postele by pak neměly chybět oční stolky s lampičkami. Pokud není možné využít noční stolky, zvolte alespoň police na každé straně. Do nočních stolků by nemělo narážet okenní křídlo, ani otevřené dveře od šatní skříně. Jestli nemáte v interiéru samostatnou šatnu, neměly by v ložnici chybět ani komody a šatní skříně. Komody na menší prádlo a šatní skříně na větší oblečení. Šatní skříň by pak měla být co nejdále od postele a před ní by měl být dostatečný volný prostor. Pokud ještě nemáte děti, myslete i při zařizování ložnice na to, že dříve nebo později bude nutné do ložnice zakomponovat i dětskou postýlku.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *