Studentské bydlení

Pokud nastupujete ke studiu na některou z vysokých škol v Praze, pak jednou z prvních věcí, kterou budete muset řešit,pokud zrovna Praha není Vaší domovinou, je bydlení. Jen málokdo má totiž tu výhodu, že se škola nachází ve městě, v němž žije. I když máte nárok na koleje, v poslední době stále více studentů dává přednost bydlení na privátu před kolejemi.

Ceny za ubytování na koleji totiž neustále rostou. Navíc mají koleje řadu nevýhod, chybí zde tolik potřebné soukromí a mnohdy nedostatečné vybavení novotou zrovna nezáří.  V porovnání s podmínkami na kolejích je proto bydlení ve vlastním bytě obvykle jasným vítězem.Vychází levněji, nabízí větší komfort a klid, své spolubydlící a především místo bydlení si můžete vybrat sami, což je další velké plus – koleje totiž nejsou vždy ideálně umístěny vůči škole.

Nemusíte se podřizovat žádnému přísnému řádu, v podstatě si můžete dělat, co chcete, kuchyň i koupelnu máte vlastní. Nabídek bytů k pronájmu je v Prazevíc než dost, vše se samozřejmě odvíjí od Vašich požadavků. K nalezení vhodné nabídky můžete využít internetové realitní portály, kde je umístěna drtivá většina nemovitostí k prodeji či pronájmu, hledat lze i přes pražské realitní kanceláře, vývěsky na univerzitách nebo sociální média.

Rozhodujícím faktorem při výběru je samozřejmě cena, u studentů to platí dvojnásob. Ceny jednotlivých bytů se liší podle lokalit, ve kterých jsou umístěny, zatímco za centrum si značně připlatíte, okraj města je cenově přijatelnější. Cenu ovlivňuje také počet studentů, kteří v daném bytě žijí. Záleží na Vás, jestli Vám nevadí sdílet pokoj s dalšími lidmi a podstatně tak ušetřit nebo dáte raději přednost soukromí a samotě, ale do peněženky budete muset sáhnout hlouběji. Najděte si byt za rozumnou cenu, ve kterém se Vám bude dobře nejen učit, ale především žít. 

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *