Umíte si vybrat správnou vestavěnou skříň?

Nákup nábytku na míru nepatří k záležitostem, které byste své domácnosti dopřávali každý den. Proto je dobré ještě předtím, než učiníte ten rozhodný krok, dobře nastudovat všechny dostupné možnosti. Vybírat podle ceny je sice skvělé, ale nemělo by to být jediné kritérium.

A co by měla obsahovat ta správná nabídka na levné skříně? Začneme úplně tím nejzákladnějším – kvalitními materiály a precizním provedením

 

Vždy chtějte nábytek s dlouhou životností

Předpokládá se, že vestavěná skříň na míru zapadne do vašeho domova jako ulitá. A nejde jen o pohledovou stranu dveří, kterou se mohou návštěvníci kochat nejčastěji. Mnohem důležitější je provedení zejména vnitřních prostor. Pevné poličky, odolné kování, ideální rozvržení – to všechno by vaše perfektní šatní skříň měla mít.

 

Rám skříně vyměnit nelze

Pro laiky máme jedno doporučení: jako první s zeptejte, z čeho je vyroben rám vaší nové skříně. Chtějte jen to nejlepší, a tím jsou pevné hliníkové rámy. Nesedící šuplíky můžete snadno vyměnit, vnitřní rozvržení skříně převrtat, ale rám jen tak jednoduše nevyměníte.

A stejné je to i s kolečky na pojízdných dveřích. Vyhněte se těm plastovým, které lákají pouze na nízkou cenu. Nepříjemně vás totiž překvapí svou krátkou životností a také vrzáním, které se brzy začne rozléhat po místnosti. Ideální jsou kolečka s ložisky, proto je-li to možné, určitě neváhejte si za ně připlatit.

 

Nebojte se ptát

Ještě než přistoupíte k nákupu, rozhlédněte se na internetu po referencích na vašeho vybraného dodavatele. Dalším krokem je úvodní komunikace. Neváhejte provést malý test v podobě zaslání jednoduchých dotazů na e-mail. Podle rychlosti a fundovanosti odpovědí snadno určíte, jak to v této firmě mají se zákaznickým servisem. Neodpovídá-li nikdo na vaše dotazy, jak to asi bude vypadat s rychlostí případné objednávky?

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *