Vybíráme barvy do dětského pokoje

colorful-kids-room-bright-colors
Dětský pokoj je místem, ve kterém by se každé dítko mělo cítit maximálně spokojeně a v klidu. Mělo by to také být místo, které bude dítě inspirovat a zároveň uklidňovat. Právě proto je velice důležité dávat si pozor na to, jaké barvy se v dětském nacházejí. Které z barev jsou tedy nejvhodnější?
 
Ještě než se pustíte do práce
Děti jsou velmi citlivá stvoření a tak na ně barvy velmi působí. Proto je nutné se jejich volbě věnovat. Ještě než barvy nakoupíte, pamatujte na to, že méně znamená více. Dětský pokoj je nejvhodnější vymalovat jednou případně dvěma barvami. Nesnažte se vytvořit barevné kreace, ty by mohly působit jen rušivě. Více barev můžete do pokoje přinést pomocí doplňků.
 
Jemné a ne příliš výrazné
Platí, že děti více reagují na barevnější hračky a předměty. V oblasti výmalby dětského pokoje je ale situace opačná. Pokud byste vymalovali pokoj sytými barvami, vytvořili byste místo, které působí rušivě. Do dětských pokojů se nejlépe hodí barvy tlumenějších odstínů a spíše světlé. Ty totiž navozují pohodu a klid. Při výmalbě se rozhodně nedržte stereotypu, že dívčí pokoj musí být růžový a chlapecký modrý. Do volby barev zapojte nejlépe vaše děti. Buď se jich přímo zeptejte nebo pozorujte, jaké barvy má vaše dítko v oblibě.
 
Vhodné barvy do dětského pokoje:
Do dětského pokoje se nejlépe hodí barvy přírody. Jsou to tyto: žlutá, světle oranžová, růžová, modrá, zelená, smetanová a také hnědá. Naprosto nevhodná je černá barva a to i na doplňcích. Bát se nemusíte ani bílé barvy – ale pozor, tak může působit i dost chladně. 
colorful-kids-room-bright-colors

1 komentář

  1. Petr

    5.4.2020 at 7:59

    Dobrý den mohl bych vědět jaka je to barva na obrázku ta světle modrá, je nádherná. Značka. Číslo atd. Děkuji s pozdravem Petr. https://www.realizace-bydleni.cz/byt/vybirame-barvy-do-detskeho-pokoje/

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *